pogleh

Czas na derby Pomorza!

W drugim piątkowym spotkaniu w ramach 22 kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmie na swoim boisku Lechię Gdańsk. Będzie to niezwykle elektryzujące starcie ekip walczących o końcowe podium. Starcie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski, a sam pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 20:30.

Podopieczni Kosty Runjaicia piastują obecnie drugie miejsce w tabeli, tuż za liderującym, aktualnym Mistrzem Polski drużyną Legii Warszawa. W ostatniej kolejce przełamali niemoc, która trwała cztery kolejki. W spotkaniu z Lechią, Portowcy będą musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Huberta Matyni, oraz pauzującego za kartki Kacpra Smolińskiego.

Przechodząc do drużyny gości, to obok aktualnego lidera, biorąc pod uwagę pięć ostatnich spotkań, są najlepiej punktującą w lidze. Gdyby nie chwila rozprężenia w meczu z Podbeskidzie, byśmy byli świadkami serii pięciu wygranych z rzędu, co budzi podziw i wrażenie. Ba, Piotr Stokowiec, gdy przyjeżdżał do Szczecina jako trener biało-zielonych, nie zaznał jeszcze smaku porażki. Więc dodaje to jeszcze dodatkowego smaczku w tym starciu, gdyż oba zespoły mają zarówno wiele do zyskania, jak i stracenia.

Jako ciekawostkę można dodać jeszcze, iż w ostatnich dwóch bezpośrednich spotkaniach nie dość, że zwyciężali goście, to na dodatek skromnie 0:1. Jak będzie dzisiaj? O tym przekonamy się wkrótce, obyśmy tym razem byli świadkami gradu goli i ekscytującego pojedynku, trzymającego w napięciu do ostatniej minuty, gdyż gra toczy się o dużą stawkę, a oba zespoły mają coś sobie do udowodnienia.