ARKBBT

Arka-Bruk Bet, mecz ważny dla obu ekip.

Na zakończenie 27. kolejki w Gdyni ważny mecz do obu ekip z kilku powodów. Arka musi zacząć zdobywać punkty żeby zakończyć runde zasadniczą w pierwszej ósemce. A Bruk-Bet aby spokojnie walczyć po podziale na grupy też potrzebuje punktów jak złota. Ważny mecz dla obu ekip. 

Zawodnicy Arki nie zdołali odnieść zwycięstwa w sześciu kolejnych spotkaniach. Trzy z nich zakończyły się porażkami, a trzy remisami 0-0. W ostatniej potyczce „żółto-niebiescy” przegrali 1-2 na wyjeździe z Cracovią.
Po 26. kolejkach gdynianie z dorobkiem 34 punktów plasowali się na dziewiątej pozycji w tabeli. Po meczach 27. kolejki spadli na dziesiątą pozycję. Arkowcy tracą trzy punktów do ósmej Wisły Kraków i punkt do dziewiątej Cracovi i mają jednocześnie dziewięć punktów przewagi nad swoim poniedziałkowym rywalem, który zajmuje 15. spadkowe miejsce. Który w 26. kolejkach uzbierał 25 punktów.

Matematycznie szanse na grupę mistrzowską dla Arki, nadal jednak są. Zawodnicy Arki deklarują, że zrobią wszystko, aby uratować jeszcze marzenia o pierwszej ósemce. Myśląc o tym dziś o godz. 18 na stadionie miejskim w Gdyni trzeba koniecznie wygrać. Porażka, a nawet remis redukują szanse Arki na czołową ósemkę i automatyczne utrzymanie w zasadzie do minimum. Aby jednak poprawić humory w żółto-niebieskiej ekipie i zacząć zwyciężać, zdecydowanie trzeba poprawić styl gry i skuteczność w ofensywie. Arka w ostatnich meczach zdecydowanie za rzadko nękała bramkarzy rywali, a nawet, jak jej zawodnicy znajdowali się w polu karnym przeciwników, to doskonałe marnowali okazję na zdobycie bramki. Termalice pozostaje jedynie uzbieranie jak największej ilośći punktów aby w grupie spadkowej bronić się przed spadkiem z lepszej pozycji. Biorąc pod uwagę korzystny bilans spotkań z Arką, mimo słabej postawy w ostatnich tygodniach nie są na straconej pozycji w tym meczu.

Ogółem rozegrano 11 spotkań, z czego: Arka wygrała jedynie jedno spotkanie, dwa zremisowała i zanotowała aż 8 porażek. Stosunek bramek: 23-12 dla Bruk-Bet Termaliki. W Gdyni oba zespoły spotkały się pięciokrotnie, Arka wygrała raz, i zanotowała 4 porażki. Stosunek bramek: 10-5 dla Bruk-Bet Termaliki. Gołym okiem widać że Arka nie ma sposobu na zawodników z Niecieczy.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.