uid_5873d7e290b956231c0de31b83a63c921621431211767_width_1200_play_0_pos_0_gs_0_height_678_david-alaba-i-spolka-zagraja-w-grupie-c-fot-getty

Analiza reprezentacji Austrii – grupowego rywala Polski na EURO

Reprezentacja Austrii pod wodzą Ralpha Ragnicka, nie przegrała żadnego spotkania od meczu z Belgią u siebie (październik). Co więcej, w kolejnych spotkaniach, Austriacy pokonali 4 uczestników EURO (Niemcy, Słowacja, Turcja, Serbia) i zremisowali ze Szwajcarią 1-1.

Austria, w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024, zakwalifikowała się, zajmując drugie miejsce w grupie, wyprzedzając faworyzowaną wcześniej Szwecję, Azerbejdżan i Estonię, a ulegając jedynie Belgii. W ośmiu meczach eliminacyjnych drużyna niemieckiego trenera zdobyła 19 punktów, co daje średnio 2 punkty na mecz. Warto wspomnieć, że najlepszym strzelcem reprezentacji Austrii, w fazie eliminacyjnej był Marcel Sabitzer, czyli środkowy pomocnik, grający na co dzień w Borussii Dortmund.
Kluczowymi zawodnikami reprezentacji Austrii są :
– Marcel Sabitzer (BVB Dortmund), ma za sobą dobry sezon;
– Kondrad Laimer (Bayern Monachium), dobry sezon jako zmienny prawy obrońca;
– Kevin Danso (RC Lens), przyzwoity sezon jako podstawowy środkowy obrońca, klubowy kolega P. Frankowskiego;
– Christoph Baumgartner (RB Lipsk), rezerwowy zawodnik RB Lipsk;
– Nicolas Seiwald (RB Lipsk), rezerwowy pomocnik RB Lipsk.

Warto również wspomnieć, że Ralph Ragnick zadecydował w ostatnich kilku dniach, że podstawowym bramkarzem na EURO w Niemczech, będzie Patrick Pentz.
W Austrii atmosfera przed turniejem jest bardzo optymistyczna, i tamtejsze media liczą i przewidują, że zespół, którego kapitanem jest kontuzjowany David Alaba, wyjdzie z grupy z drugiego miejsca, wyprzedzając Holandię i Polskę, a sam pojedynek z Polską będzie meczem, który dostarczy Austrii 3 punkty. Kibice mają podobny stosunek do tegorocznego turnieju, z którym wiążą ogromne nadzieje, podobnie jak Polacy z Mundialem 2018 w Rosji. Jest tylko jedna różnica. Mianowicie taka, że żaden dziennikarz po losowaniu grup, na Twitterze, nie napisał : ,,Polska, Holandia, Francja🏳️🏳️🏳️Awans pewny jesteśmy faworytem🏳️🏳️🏳️🎂🎂🎂🏳️🏳️🏳️🍓🍓🍓🍓”