5 goli przy Okrzei. Piast pokonuje Górnika Zabrze

Derbowym meczem w Gliwicach została rozpoczęta trzecia kolejka Ekstraklasy, w której Piast podejmował Górnika Zabrze. Trzydzieste spotkanie w Ekstraklasie dla Piasta zagrał Jakub Szmatuła, a dla zawodnika Górnika – Radosława Sobolewskiego był to 360 występ na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Pierwszą groźną sytuację goście po strzale z dystansu Łukasza Madeja i Jakub Szmatuła musiał interweniować przenosząc piłkę nad poprzeczką. Chwilę później golkiper Piasta na raty, ale wybronił uderzenie Marcina Urynowicza. Górnicy przeważali, a to gliwiczanie objęli prowadzenie. Składną akcję strzałem w długi róg wykończył w 20 minucie Sasa Zivec. Zabrzanie chcieli szybko odpowiedzieć bramką wyrównującą i byli tego blisko, gdy Radosław Sobolewski trafił w poprzeczkę.

Drugą połowę kapitalnie zaczęli gracze Piasta. Plasowanym strzałem od słupka Martin Nespor dał dwubramkowe prowadzenie, ale Górnik natychmiastowo odpowiedział golem Adama Dancha. W 60 minucie było już po 3-1 dla gliwiczan, a drugiego gola w meczu strzelił Martin Nespor. Zabrzanie znowu szybko odpowiedzieli. Tym razem po rzucie karnym wykonywanym przez Mariusza Magierę. Po kilku minutach na boisko został wprowadzony Bartosz Szeliga, dla którego był to 50 występ w Ekstraklasie.