stats

Zagłębie po raz kolejny wygrywa na wyjeździe!

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Lotto Ekstraklasy do Białegostoku przyjechała drużyna, która nie przegrała jeszcze w tym sezonie na wyjeździe, czyli  Zagłębie Lubin.  Nie oznacza to jednak, że goście byli faworytem tego spotkania, ponieważ to Jagiellonia była niepokonana od 6 spotkań!

Chwilę po rozpoczęciu meczu bo już w 40 sekundzie, groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, Nespor dośrodkował do Janusa, ten uderzył ale na drodze piłki do siatki stanął Kelemen. Długo na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy czekać, w 5 minucie świetne podanie dostał Cernych, uderzył po długim rogu ale górą był Polacek. Jak się okazało były to dobre złego początki. Przez następne 25 minut gra przenosiła się z jednej strony na drugą, niestety nic z tego nie wynikało. Wreszcie w 30 minucie zrobiło się groźnie, po świetnym zagraniu Janoszki, Nespor znalazł się w sytuacji sam na sam z Kelemenem lecz  górą był bramkarz Jagiellonii. W 35 minucie Vassiljev dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a tam świetnie głową uderzył Jacek Góralski i Jagiellonia wyszła na prowadzenie 1:0.  W 37 minucie Zagłębie mogło wyrównać, po raz kolejny Janoszka do  Nespora, ten uderzył z linii pola karnego ale górą, znów Kelemen. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa fantastycznie zaczęła się dla Zagłębia. W 48 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, do piłki dopadł Jach i zagrał ją wzdłuż pola bramkowego, gdzie czekał już Nespor, który dołożył tylko stopę  i wynik zmienił się na 1:1. Minutę później, fatalnie zachował się Jach, piłkę przejął Cernych, stanął „oko w oko” z Polackiem , ale uderzył prosto w niego.  W 54 minucie po dośrodkowaniu gracza Zagłębia, Runje wybił piłkę przed pole karne, tam dopadł do niej Woźniak i oddał fantastyczny strzał z powietrza, który pokonał Kelemena – Zagłębie dwa Jagiellonia jeden.  Przez następne minuty obie drużyny próbowały strzałów z dystansu, wychodziło to im dość słabo, mianowicie żaden nie przyniósł większego zagrożenia. Zawodnicy z Lubina z czasem oddali pole gry rywalom, piłkarze Jagiellonii jednak nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod polem karnym Zagłębia i mecz skończył się wynikiem 1:2 dla gości.

Zagłębie zasłużenie wygrywa dzisiejsze spotkanie i nadal jest niepokonane na wyjazdach w Lotto Ekstraklasie. Miedziowi mają już tylko punkt straty do wicelidera.