OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W finale bez sensacji

W półfinałowych rewanżach CLJ bez sensacji. Awansowały wyżej notowane drużyny. Lech po męczarniach w karnych ograł Polonię, która wygrała w pierwszym spotkaniu 1:0. Legia pewnie ograła Górnika 2:0 i 17 czerwca na własnym stadionie zagra z Lechem w pierwszym meczu finałowym przy Łazienkowskiej 3.

Kolejorz w swoim starciu od początku ruszył z animuszem. W 30. minucie spotkania bramkę z wolnego zdobył Kamil Szubertowski. Lech nie zwalniał i do końca meczu groźnie atakował, lecz mimo znakomitych okazji jednak nie potrafił strzelić bramki. W samej końcówce spotkania awans Polonii mógł zapewnić Płacheta, ale w sytuacji sam na sam, spudłował. Chwilę wcześniej z boiska został wyrzucony Grzegorz Janiszewski za niebezpieczny faul na rywalu i Polonia w dogrywce grała o jednego piłkarza mniej. Obie drużyny jednak nie zdołały przechylić szali na swoją korzyść i doszło do karnych, w których Kolejorz okazał się lepszy. Bohaterem spotkania stał się bramkarz gospodarzy – Adrian Szady, który obronił dwa rzuty karne.

Lech Poznań: Mateusz Lis – Mateusz Spychała, Marcin Banaszak, Kacper Wojdak, Kamil Szubertowski, Kamil Jóźwiak(71′ Damian Roszczyk), Marcin Gawron, Piotr Rymar(102′ Jakub Pawlicki), Robert Janicki, Krystian Sanocki (64′ Miłosz Nowicki), Krzysztof Gładosz(60′ Piotr Kurbiel)

Polonia Warszawa:Tomasz Kucz – Sebastian Pindor(46′ Mateusz Jaroszewski), Bazyli Kokot, Grzegorz Janiszewski, Kacper Roszak-Kasza, Bartosz Wybraniec, Marcin Kluska(69′ Patryk Osiak), Daniel Choroś, Bartłomiej Urbański(77′ Maciej Wilanowski), Przemysław Płacheta, Aleksander Giczela(106′ Sebastian Szewczyk)

W drugim półfinale wyżej notowana Legia dosyć długo męczyła się z Górnikiem. Dopiero w 62. minucie bramkę zdobył piłkarz pierwszej drużyny Legii – Adam Ryczkowski. Górnicy starali się kontrować, jednak ostatnie słowo należało ponownie do Wojskowych, którzy w 89. minucie za sprawą Michalaka przypieczętowała tytuł.

Legia Warszawa: Dawid Leleń – Bartosz Skowron, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Najemski, Eryk Rakowski, Miłosz Kozak(55′ Konrad Michalik), Filip Karbowy(83′ Arkadiusz Górka), Rafał Makowski, Michał Trąbka(67′ Miłosz Szczepański), Robert Bartczak, Adam Ryczkowski(71′ Kamil Anczewski).

Górnik Zabrze: Bartosz Poloczek – Szymon Cichecki(58′ Remigiusz Hojka), Daniel Barbus, Sebastian Waremko, Radosław Gruszka(81′ Karol Pstuś), Jarosław Potoniec, Michał Teichaman, Kamil Kot(58′ Bartosz Pikul), Krzysztof Kiklaisz, Bartłomiej Olszewski.

W finale będziemy świadkami dwumeczu. 17 czerwca piłkarze zmierzą się przy Łazienkowskiej, natomiast rewanż odbędzie się 20 czerwca przy Bułgarskiej.