Professional Soccer Player Controlling Ball In Studio

Strój piłkarski. Dlaczego nie należy na nim oszczędzać?

Dobór stroju piłkarskiego to nie tylko kwestia estetyczna. Choć najważniejsze są umiejętności i zgranie drużyny, wpływ na jej osiągnięcia ma także odzież.


Identyfikuje drużynę, jest nośnikiem klubowych barw i logotypu bądź herbu. Pozwala też na łatwe rozpoznanie konkretnego zawodnika, dzięki numerowi i widniejącemu nad nim nazwisku. Dobrze (lub wręcz przeciwnie) dobrany może ponadto przesądzić o wyniku spotkania, bo bezpośrednio wpływa na komfort gry i swobodę ruchów piłkarza. To najlepsze powody ku temu, by na strojach piłkarskich nie oszczędzać. Tym bardziej, że zakup wysokiej jakości odzieży sportowej wcale nie musi mocno nadwyrężyć klubowego budżetu.

Jeden rozmiar? Złe rozwiązanie

Kluby z niewielkim budżetem szukając oszczędności często decydują się na zakup strojów w jednym rozmiarze (L). Swoją decyzję argumentują tym, że odzież w tym rozmiarze pasować będzie na wszystkich zawodników. I choć takie rozumowanie jest poniekąd słuszne, warto pamiętać, że źle dobrany strój niekorzystnie wpłynie na komfort zawodników i, co za tym idzie, ich wyniki na boisku. Dla graczy o nieco mniejszych wymiarach taka odzież będzie zbyt luźna, zaś wyżsi i lepiej zbudowani piłkarze będą mieli problem z krępowaniem ruchów.

Damskie czy męskie? To ma znaczenie

Dlatego warto kupować stroje piłkarskie dopasowane do potrzeb i wymiarów danego zawodnika. Dotyczy to nie tylko rozmiaru i kroju (te przeznaczone dla kobiet bardzo różnią się od męskich), ale też widniejących na nich emblematów. Nawet najmniej zamożne kluby mogą bowiem zamówić komfortowe i funkcjonalne stroje z dedykowanymi nadrukami (numerem oraz nazwiskiem bądź pseudonimem zawodnika) w przystępnych cenach. Więcej informacji na ten temat czeka na http://www.givova.pl.

Wygoda zależy od materiału

Dostępne pod tym adresem wykonane są z wysokogatunkowego poliestru, który korzystnie wpływa na komfort zawodników. Szybko wchłania pot i równie szybko schnie, dzięki czemu zapobiega odparzeniom i podrażnieniom skóry. Stroje Givova posiadają też wzmocnienia ze specjalnej pianki, dzięki czemu chronią najważniejsze partie ciała przed stłuczeniami powstałymi w wyniku upadków. Dobór materiału ma też wpływ na trwałość strojów. Te wykonane z wysokiej jakości poliestru trudniej się drą i wycierają, wytrzymując wiele treningów i meczów.