statystykirak

Raków niemal przegrał ze Śląskiem

Po tej kolejce wygląda na to, że nikt nie chce mistrzostwa? W meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1. Tym samym trzy czołowe drużyny ligi Lech, Pogoń i Raków mają tyle samo punktów, po 56., a liderem jest Lech Poznań.

W pierwszej połowie Raków miał więcej sytuacji. Problemem okazała się jednak skuteczność w ataku, gdyż ekipa Marka Papszuna nie oddała ani jednego celnego strzału. Pod tym względem lepsi okazali się zawodnicy Śląska. W 45. minucie wynik otworzył Quintana, po dwóch dobitkach.

Od początku drugiej części Raków utrzymywał przewagę. Zarówno pod względem posiadania piłki, jak i sytuacji. W 62. minucie wyrównali po bramce Kuna i dawali kolejne sygnały, że chcą zdobyć trzy punkty. Potem jednak za każdym razem brakowało im wykończenia. Z kolei goście również nie ustępowali, szukając błędów rywali. Dowodem na to są cztery celne strzały po przerwie. A także akcja w 93. minucie, gdy Waldemar Sobota trafił w słupek.

Obie drużyny jednak nie wpłynęły już na wynik. Zakończyło się remisem 1:1. W ten sposób Raków zrównał się punktowo z innymi drużynami walczącymi o mistrzostwo, Lechem Poznań i Pogonią Szczecin. Cała trójka ma w tej chwili 56 punktów.