Raków Legia

Przed Rakowem najważniejsze starcie w fazie grupowej

Mistrz Polski już dziś rozegra kolejny mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Ich dzisiejszym przeciwnikiem w Sosnowcu będzie austriacki Sturm Graz. Początek starcia zaplanowano na godzinę 18:45.

Po porażce z faworyzowaną Atalantą polski zespół stanie w szranki w równorzędnym przeciwnikiem. Austriacy bowiem są ich głównymi rywalami w walce o trzecie miejsce premiujące grę na wiosnę w Lidze Konferencji Europy.

Po krótce przedstawmy sylwetkę klubu z Grazu.  Trzeci rok z rzędu bowiem grają w fazie grupowej Ligi Europy, co jest ich największym sukcesem w Europie. Za każdym razem kończyli grupę na czwartym miejscu. W poprzednich rozgrywkach mimo zajęcia ostatniej lokaty, to u siebie nie stracili bramki i nie zaznali smaku porażki, a mierzyli się z takimi markami jak Lazio czy Feyenoord. W premierowej kolejce ulegli nieznacznie Sportingowi Lizbona 2:1. Pokazali jednak, że w piłkę grać potrafią i potencjał spory w nich drzemie.

Przechodząc do personaliów, to należy wspomnieć, że barw tego klubu broni Szymon Włodarczyk, który jest ich aktualnie najlepszym strzelcem z czterema trafieniami w lidze na koncie. Ich największą gwiazdą jest pomocnik Alexander Prass. Austriacy ogólnie mają bardzo młodą kadrę. Ich średnia ogólna nie przekracza dwudziestego trzeciego roku życia.

Zobaczymy jak ta młodość zaprezentuje się na tle drużyny z Częstochowy. Mimo wątpliwej jakości murawy pozostaje mieć nadzieję, że będziemy świadkami ekscytującego starcia z polskim happy – endem.