montero

Potężna bomba transferowa Legii? Były gracz Atletico Madryt wzmocni defensywę Wojskowych?!

Legia Warszawa tego lata sprowadziła już kilku ciekawych piłkarzy. Wygląda jednak na to, że nie jest to koniec wzmocnień przy Łazienkowskiej. Jak informuje Piotr Kamieniecki z TVP Sport, wicemistrzowie Polski pracują nad bardzo ciekawą transakcją.

Do Legii trafił już jeden nowy stoper, Radovan Pankov, ale w klubie od dawna szukają także lewonożnego środkowego obrońcy. Nowe informacje na ten temat przedstawia Piotr Kamieniecki z TVP Sport. Według niego na celowniku warszawskiego klubu znalazł się Javi Montero. 24-latek ma CV, które z pewnością może robić wrażenie, jeśli chodzi o transfer do Ekstraklasy. 24-latek jest wychowankiem Atletico Madryt, w którym rozegrał 14 spotkań w pierwszej drużynie. Na boisku można było go oglądać między innymi w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Z Hiszpanii przeniósł się do tureckiego Besiktasu, skąd wiosną wypożyczono go do niemieckiego HSV. Sezon 2022/2023 nie był ogółem zbyt udany dla Hiszpana – łącznie zaliczył w nim dziewięć oficjalnych spotkań. Legii mogłoby być trudno o dopięcie transakcji gdyby nie fakt, że na zmianę otoczenia mocno naciska sam piłkarz. Według medialnych doniesień warszawianie mogliby wypożyczyć stopera, zapewniając sobie opcję późniejszego wykupu.

źródło: TVP Sport