statystykipi

Piast pokonuje Legię w hicie kolejki!

Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Legię Warszawa 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Piotr Parzyszek i Jorge Felix.

Pierwszą sytuacje w meczu stworzyli gospodarze. W 4. minucie z 13 metrów głową uderzał Malarczyk, ale jego strzał bez problemów złapał Majecki. W 6. minucie nieźle uderzał Novikovas z rzutu wolnego, ale jego strzał nieznacznie minął bramkę Placha. W 23. minucie bardzo dobrą sytuacji miała Legia. Bardzo mocno z dystansu strzelał Novikovas, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Piasta.. W pierwszym fragmencie meczu zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się goście. W 34. minucie kolejna dobra szansa Legii z udziałem Novikovasa. Ładnie w pole karne wszedł Jędrzejczyk wyłożył piłkę na piąty metr Novikovasovi, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił Rymaniak. Do przerwy po dość słabej połowie był bezbramkowy remis. W 57. minucie aktualni mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze w pole karne z lewej strony zagrał Milewski, Wieteska nie upilnował Parzyszka, a napastnik Piasta strzałem z woleja pod poprzeczkę nie dał szans Majeckiemu. Minęło nieco ponad 10 minut i Piast prowadził już 2:0. Kirkeskov świetnie prostopadle podał do Felixa, który minął dwóch obrońców uderzył, jeszcze pierwszy strzał zdołał zablokować Wieteska, natomiast dobitka pomocnika Piasta, który przelobował Majeckiego wpadła do bramki. Od 69 minuty do 72 minuty trener Vuković przeprowadził 3 zmiany, ale nie przyniosły one efektu choćby w postaci gola kontaktowego i Piast wygrał z Legią 2:0. W 12. kolejce po przerwie reprezentacyjnej Piast zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków, natomiast Legia przed własną publicznością podejmie w hicie 12. kolejki Lecha Poznań.