Legia wygrywa finał CLJ! Emocjonujące starcie w Szczecinie!

W meczu rewanżowym finału Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 5:2 i mimo porażki w pierwszym spotkaniu 0:2 sięgnęła po mistrzostwo Polski juniorów starszych. Legioniści, jako triumfatorzy CLJ, będą reprezentować Polskę w rozgrywkach UEFA Youth League, czyli młodzieżowej Lidze Mistrzów!

Młodych zawodników Pogoni i Legii na stadionie przy Twardowskiego zastały trybuny wypełnione kibicami. Atmosfera podczas spotkania była godna finału, zawodnicy również nie zawiedli i zgotowali niesamowite widowisko. W 18. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Michał Walski, a niefortunnie interweniujący Mateusz Żyro wpakował piłkę do własnej bramki. Gol dla Pogoni bardziej motywująco zadziałał na piłkarzy z Warszawy, którzy natychmiast rzucili się do odrabiania strat. Odpowiedzialność za rozgrywanie akcji Wojskowych wziął na siebie Miłosz Szczepański i w 24. minucie do wyrównania doprowadził Sebastian Szymański. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:1 dla Legii, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Nawotka, który pewnie wykorzystał rzut karny. Kwadrans później Legioniści mogli odrobić wszystkie straty, jakie ponieśli na własnym boisku. Kapitalnym dośrodkowaniem na głowę Miłosza Szczepańskiego popisał się Adrian Małachowski, lecz równie efektownie interweniujący Patryk Brzozowski uratował gospodarzy przed stratą bramki. Pogoń bardzo groźnie kontratakowała. W doliczonym czasie pierwszej połowy atomowym uderzeniem z dystansu popisał się Walski, Majecki obronił jego strzał, ale był bezradny wobec dobitki Gracjana Jarocha i do przerwy Pogoń remisowała z Legią 2:2.

Druga część spotkania fatalnie zaczęła się dla gospodarzy, którzy pewni swego w ułamku sekundy wypuścili wszystko z rąk. W 47. minucie czerwoną kartą został ukarany Jaroch, który zdaniem sędziego zbyt ostro zaatakował Małachowskiego. Grający w przewadze warszawiacy trzy minuty później ponownie objęli prowadzenie. Do siatki rywala znów trafił Szymański, który precyzyjnym uderzeniem posłał piłkę do siatki Brzozowskiego. Kilkanaście minut później ziścił się najczarniejszy scenariusz dla szczecinian. To właśnie wtedy padła czwarta bramka dla Legii, a jej autorem okazał się rezerwowy Aleksander Waniek. Już wtedy było wiadomo, że Legia jedną ręka łapie puchar za zwycięstwo w rozgrywkach. Pogoń starała się odwrócić losy spotkania, jednak w samej końcówce piątego gola dla Legii efektownym wolejem strzelił Konrad Michalak.

Legia Warszawa, tak jak w poprzednim sezonie, wygrywa rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów i jako mistrz Polski zagra w UEFA Youth League.

Finał Centralnej Ligi Juniorów 2015/16 (2. mecz)

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 2:5 (2:2)
1:0 Mateusz Żyro (18’ sam)
1:1 Sebastian Szymański (24’)
1:2 Tomasz Nawotka (26’ k)
2:2 Gracjan Jaroch (45’+)
2:3 Sebastian Szymański (50’)
2:4 Aleksander Waniek (77’)
2:5 Konrad Michalak (88’)

Czerwona kartka: 47’ Gracjan Jaroch (Pogoń)

Pogoń: 1. Patryk Brzozowski – 5. Paweł Marczuk (81’ 15. Mateusz Bochnak), 3. Patryk Adamczuk, 4. Jakub Kuzko, 7. Szymon Waleński – 14. Marcin Listkowski (64’ 19. Damian Pawłowski), 6. Michał Walski, 18. Jakub Piotrowski, 11. Gracjan Kuśmierek (54’ 17. Krystian Peda), 8. Sebastian Kowalczyk (69’ 10. Rafał Maćkowski) – 9. Gracjan Jaroch.

Rezerwowi: 12. Mikołaj Brylewski, 13. Tomasz Borucki, 15. Mateusz Bochnak, 10. Rafał Maćkowski, 16. Fabian Pach, 17. Krystian Peda, 19. Damian Pawłowski

Legia Warszawa: 1. Radosław Majecki – 2. Jakub Szrek, 3. Mateusz Hołownia, 4. Adrian Małachowski, 5. Mateusz Żyro – 15. Mateusz Wieteska, 7. Sebastian Szymański (54’ 17. Konrad Michalak), 8. Bartłomiej Urbański (73’ 14. Aleksander Waniek), 9. Eryk Więdłocha (29’ 19. Michał Trąbka), 20. Miłosz Szczepański (90’ 18. Mateusz Leleno), 11. Tomasz Nawotka

Rezerwowi: 12. Józef Burta, 13. Bartosz Skowron, 14. Aleksander Waniek, 17. Konrad Michalak, 16. Grzegorz Aftyka, 19. Michał Trąbka, 18. Mateusz Leleno