LEHPAN

Lechia rozpoczyna walkę w europejskich pucharach

Dziś o godzinie 18:00 Lechia Gdańsk podejmie przed własną publicznością macedoński zespół Akademija Pandew. Będzie to spotkanie w ramach 1 rundy eliminacji Conference League.

Podopieczni trenera Kaczmarka są zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale jak pokazuje historia występów naszych zespołów w europejskich pucharach wcale nie możemy być pewni zwycięstwa drużyny z Gdańska. Lechia powinna rozpocząć spotkanie w podobnym składzie w jakim grali w poprzednim sezonie, ponieważ w zespole jak dotąd dokonano bardzo małej ilości ruchów transferowych. Do klubu dołączył tylko sprowadzony z Chrobrego Głogów napastnik Dominik Pila. 21-latek nie zagra w tym spotkaniu, ponieważ ma skręconą kostkę. Z klubu odeszli Tomasz Makowski, który przeniósł się do Zagłębia Lubin oraz Omar Haydary. Jak spisywała się Lechia podczas sparingów? W trzech rozegranych meczach towarzyskich podopieczni trenera Kaczmarka wygrali dwa i w jednym odnieśli porażkę. Lechia pokonała 6:3 Wisłę Płock i 2:1 Radomiaka Radom, natomiast odniosła porażkę 1:2 z Rakowem Częstochowa.

Akademija Pandew to zespół założony w 2010 roku przez najbardziej znanego z obecnie grających piłkarzy macedońskich- Gorana Pandewa. Największym sukcesem tego zespołu jest zdobycie  w poprzednim sezonie vice-mistrzostwa Macedonii. Ta drużyna raz zagrała w eliminacjach europejskich pucharów. W sezonie 2019/2020 ulegli w 1 rundzie eliminacji Ligi Europy bośniackiemu zespołowi Zrinjski Mostar 0:3 0:3. Jest to zespół, który w większości tworzą macedończycy.

Sędzią spotkania będzie Nicolas Laforge z Belgii.