STATYSTYKI

Kto ostatnio zawodzi, a kto jest w formie? Podsumowanie cyklu między dwoma zgrupowaniami.

Aktualnie trwa listopadowa na kadrę. Zawodnicy rozjechali się po reprezentacjach, bądź trenują w klubach. My za to wychodzimy do was z małym podsumowaniem tego, co ostatnio się działo na polskich boiskach. Pod lupę weźmiemy okres czterech ostatnich kolejek tj. pomiędzy październikową, a listopadową przerwą reprezentacyjną. Miłośników cyferek i ciekawostek zapraszamy do lektury!

Tabela 12-15 kolejki PKO BP Ekstraklasy (trzy najlepsze zespoły):

  1. Śląsk Wrocław 11 pkt 9:3
  2. Pogoń Szczecin 11 pkt 5:2
  3. Górnik Zabrze 10 pkt 9:3

Liczby mówią same za siebie. Podopieczni Jana Urbana obok Śląska i Pogoni są największymi wygranymi tego okresu. Po niemrawym początku sezonu w końcu przypominają zespół który w poprzednich rozgrywek zachwycał na finiszu regularnością i skutecznością! Oby tak dalej.

Tabela 12-15 kolejki PKO BP Ekstraklasy (trzy najgorsze zespoły):

  1. Zagłębie Lubin 1 pkt 3:12
  2. ŁKS Łódź 1 pkt 5:12
  3. Ruch Chorzów 2 pkt 2:7

Ta statystyka idealnie podsumowuje zapaść Miedziowych. Październikowa przerwa na kadrę kompletnie rozregulowała drużynę. Sukcesywnie z upływem czasu spadają w dół przy okazji odpadając w słabym stylu z Pucharu. Czy kolejna przerwa okaże się tym razem zbawienna i powróci Zagłębie z początku sezonu? Zobaczymy. Skład pozostałej dwójki nie zaskakuje. Warto dodać, że Cracovia też wpadła w dołek i zdobyła tyle samo punktów co ruch. Czy doświadczenie trenera Fornalika i Zielińskiego pozwolą im wyjść z kryzysu? Tego dowiemy się wkrótce.

Tabela 12-15 kolejki PKO BP Ekstraklasy (piątka najlepszych strzelców):

Erik Exposito, Daisuke Yokota, Mikael Ishak, Kristoffer Velde, Ronaldo Deaconu – 3 gole

Miała być klasyczna trójka, ale nikt znacząco nie wyróżnił się w ostatnim okresie. Warto docenić obecność Deaconu i Yokoty którzy są jednymi z liderów swoich zespołów, co odzwierciedla tabela. Cieszy powrót do formy Ishaka.