Kompromitacja Piasta!

Piast skompromitował się w rewanżu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy w Rydze przegrywając 1:2. Mistrz Polski tym samym odpada z rozgrywek po rozczarowującym dwumeczu z mistrzem Łotwy. Formę utrzymał Jorge Felix, który po raz kolejny zdobywa gola w tym sezonie.

Od początku spotkania to gospodarze mieli inicjatywę, jednak pierwszą groźną akcję w 6. minucie po szybko rozegranym rzucie wolnym, stworzył Piast za sprawą strzału Jorge Felixa, ale Ozols odbił piłkę. Rywale odpowiedzieli strzałem z główki Elvisa Stuglisa po dobrym dośrodkowaniu. Trzy minuty później po ładnej akcji Jorge Felix miał drugą okazję, lecz strzelił za słabo i bramkarz złapał piłkę. Chwilę później odpowiedziała Ryga w 19. minucie za sprawą Debelko, jednak ten podobnie jak Hiszpan strzelił niecelnie. W 30. minucie było już jednak 1:0, Plach daleko wykopał futbolówkę do Hateleya, a Jorge Felix przelobował bramkarza, dając Piastowi prowadzenie. Jednak radość mistrzów Polski nie trwała za długo, sześć minut później kapitalny strzał z prawie 30 metrów oddał Petersons i piłka wpadła w okienko bramki mistrzów Polski.

Po zmianie stron, najbardziej aktywny po stronie Piasta Jorge Felix miał doskonałą okazję na kolejnego gola, ale jego strzał z bliska kapitalnie obronił bramkarz. Ryga nie była dłużna i odpowiedziała strzałem z 18 metrów Szarpara. Defensywa Piasta przysnęła w 70. minucie po wrzutce z wolnego, nikt nie przeciął podania, ale błąd kolegów naprawił dobrze ustawiony Plach. Następna akcja Piasta nastała dopiero w 81. minucie, kiedy Martin Konczkowski dobrze rozprowadził kontrę, Jorge Felix dograł do niepilnowanego Patryka Dziczka, lecz jego strzał szczęśliwie zablokował jeden z obrońców. Takich akcji było zdecydowanie za mało i w końcu Piast został skarcony za bierne wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego. Gospodarze dopięli swego dwie minuty później. Po serii błędów piłkarzy Piast w obronie do pustej bramki z dwóch metrów trafił wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Biliński. Piłkę idealnie dograł mu Deniss Rakels.