Wolski

Info Ekstraklasa – informacje transferowe

Wiemy już kiedy wraca Ekstraklasa, drużyny wróciły na boiska, a w gabinetach klubowych gorąco. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje ostatnich dni!

Sobolewski na dłużej w Płocku

Radosław Sobolewski podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock. Umowa 43-letniego szkoleniowca będzie obowiązywać do końca sezonu 2020/21.

Sobolewski jest trenerem Wisły od 4 sierpnia 2019 roku.

źródło: Wisła Płock

————————————-

Wolski na dłużej w Wiśle

27-letni pomocnik Rafał Wolski podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock. Nowa umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Wolski w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał w barwach Lechii Gdańsk 16 spotkań i strzelił jednego gola.

źródło: Wisła Płock

————————————–

Nowy właściciel w Arce!

Michał Kołakowski nabył 300 tys. akcji spółki Arka Gdynia SSA. Stał się tym samym większościowym udziałowcem (75 procent).

Michał Kołakowski, który jest synem menedżera piłkarskiego Jarosława Kołakowskiego, przez ostatnie pięć lat był pośrednikiem transakcyjnym, który uczestniczył w negocjacjach z zawodnikami oraz klubami piłkarskimi.

Pozostałymi udziałowcami spółki Arka Gdynia SSA są firma Football Club Sp. z o.o., która posiada 80 tys. akcji spółki (20 procent) oraz firma Ejsmond Club Sp. z o.o. posiadająca 20 tys. akcji spółki (pięć procent).

Poprzednim większościowym udziałowcem Arki był Dominik Midak.

źródło: Arka Gdynia

——————————————

Arak na dłużej w Lechii

25-letni napastnik Jakub Arak podpisał nowy kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Arak w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał sześć spotkań.

źródło: Lechia Gdańsk

—————————————–

Rzeźniczak przedłużył kontrakt

33-letni obrońca Jakub Rzeźniczak podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2020/21.

Rzeźniczak w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał 14 spotkań i strzelił dwie bramki.

źródło: Wisła Płock

——————————————-

Camara przeszedł operację

26-letni pomocnik Jagiellonii Białystok Juan Cámara w środę przeszedł operację przepukliny pachwinowej i czeka go około miesiąc przerwy od treningów.

Cámara w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał 22 spotkania i strzelił dwie bramki.

źródło: jagiellonia.pl

——————————————-

Łukasik nie wróci do Lechii?

Według informacji portalu trójmiasto.pl, Daniel Łukasik może już nie wrócić do Lechii. Kontrakt pomocnika z klubem wygasa 30 czerwca 2021 roku, ale zawodnik otrzymał propozycję rozwiązania umowy. Ten ruch ma na celu odciążenie budżetu zdobywcy Pucharu Polski z poprzedniego roku.

Źródło: trójmiasto.pl

———————————————

Drazić zostanie na dłużej w Zagłębiu?

Dodatkowo „Miedziowi” chcą zatrzymać w swoim zespole Dejana Drazicia, ale w związku ze sporymi kosztami ewentualnego wykupu w grę wchodzi jedynie przedłużenie wypożyczenia.

Źródło: mkszaglebie.pl

————————————————

Agra odejdzie z Legii

Piłkarze rezerw Legii w środę rozpoczęli treningi, ale nie pojawił się na nich Salvador Agra. Według portalu legia.net, zawodnik rozmawiał ostatnio z klubem o swojej przyszłości i praktycznie pewne jest jego odejście z Warszawy. Portugalczyk pożegnał się już z kibicami na Instagramie.

Źródło: legia.net/Instagram

————————————————–

Kucharczyk i Orlando Sa nie wrócą jednak do Legii

W rozmowie z portalem sport.tvp.pl Michał Kucharczyk powiedział, że daje Legii zielone światło odnośnie powrotu do drużyny mistrza Polski. Odpowiedź Legii: „Nie jesteśmy zainteresowani”.

Podobnie rzecz się ma z Orlando Sa, który rozwiązał ostatnio kontrakt ze Standardem Liege i jest wolnym zawodnikiem. „Super Express” zapytał o tego piłkarza i również nie planowane są rozmowy w jego sprawie.

Źródło: SE

———————————————-

Radecki odejdzie ze Śląska?

Mateusz Radecki, który nadal nie wrócił do pełnej sprawności po groźnej kontuzji kolana otrzymał od Śląska Wrocław propozycję nowego kontraktu (obecny wygasa mu 30 czerwca 2020 roku). Jak poinformował Marcin Torz z „Super Expressu” piłkarz odrzucił propozycję klubu.

Źródło: Twitter/SE

—————————————-

Dziwniel odszedł z Korony

27-letni lewy obrońca, Daniel Dziwniel, nie jest już piłkarzem Korony Kielce. Potwierdził to sam prezes klubu, Krzysztof Zając. Zawodnik przegrał rywalizację w składzie i już w styczniu otrzymał informację, że ma sobie szukać nowego otoczenia.

Źródło: echodnia.eu

—————————————-

Szamotulski na dłużej w Zagłębiu

Zagłębie Lubin S.A. przedłużyło kontrakt z trenerem bramkarzy Grzegorzem Szamotulskim. Na mocy nowej umowy „Szamo” będzie pracował w naszym klubie do zakończenia sezonu 2021/2022.

Źródło: Zagłębie Lubin