Soccer football players team competition in the sport stadium

Ekstraklasa – gdzie można ją oglądać?

Choć rodzimym drużynom nie udało się zwojować Ligi Mistrzów i Ligi Europy, to Ekstraklasa wciąż cieszy się popularnością. Drużyny takie jak Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław czy walcząca z trudną sytuacją finansową Wisła Kraków, mają wierne rzesze fanów, którzy co tydzień śledzą ich zmagania. Kiedy startuje wiosenna runda krajowych rozgrywek i gdzie będzie można ją śledzić?

Wiosenna runda Ekstraklasy

Jesienna część sezonu zakończyła się dość niespodziewanymi wynikami. Na półmetku pierwsze miejsce w tabeli okupuje Lechia Gdańsk, która wyprzedza zajmującą drugie miejsce Legię Warszawę o trzy punkty. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Lech Poznań. Kolejno za nim znalazły się Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, Korona Kielce i Wisła Kraków. Najmniejsze szanse na zajęcie wysokiej pozycji mają drużyny Wisły Płock, Śląsku Wrocław, Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec.

Najciekawiej zapowiadające się mecze rundy wiosennej:

 1. kolejka – 09.02 – Pogoń Szczecin vs. Lechia Gdańsk
 2. kolejka – 16.02 – Piast Gliwice vs. Lech Poznań
 3. kolejka – 23.02 – Lech Poznań vs. Legia Warszawa
 4. kolejka – 23.02 – Lechia Gdańsk vs. Wisła Kraków
 5. kolejka – 02.03 – Piast Gliwice vs. Śląsk Wrocław
 6. kolejka – 09.03 – Śląsk Wrocław vs. Jagiellonia Białystok
 7. kolejka – 16.03 – Lech Poznań vs. Górnik Zabrze
 8. kolejka – 30.03 – Pogoń Szczecin vs. Jagiellonia Białystok
 9. kolejka – 03.04 – Legia Warszawa vs. Jagiellonia Białystok
 10. kolejka – 06.04 – Lechia Gdańsk vs. Lech Poznań
 11. kolejka – 13.04 – Legia Warszawa vs. Pogoń Szczecin.

 

Emisja Ekstraklasy w telewizji

Gdzie obecnie można oglądać mecze polskiej ligi? Właścicielem praw jest grupa nc+, która na swoich antenach (Canal+ i nSport+) pokazuje sześć spotkań każdej kolejki Ekstraklasy. Dostęp do kanałów wymaga wykupienia osobnego pakietu. W swojej ofercie ma go większość operatorów, w tym ci współpracujący z https://telewizjaswiatlowodowa.pl/wybierz-pakiet. Na podstawie umowy podpisanej między stacjami, dwa mecze z każdej kolejki pojawiają się również na antenie Eurosportu. Ekstraklasę można oglądać legalnie także w internecie, na Canal+ Sport Online.

Zmiany w emisji Ekstraklasy od sezonu 2019/2020

Od następnych dwóch sezonów, czyli 2019/2020 i 2020/2021 nastąpi spora zmiana w telewizyjnych transmisjach Ekstraklasy. Dwuletnia umowa opiewa na rekordową kwotę 250 mln zł (o 100 mln więcej niż wartość poprzedniej umowy). Kosztami podzielili się właściciel kanałów Canal+ i nSport+ oraz Telewizja Polska. Co to zmienia dla kibiców? Przede wszystkim krajowa liga wraca do ogólnodostępnej telewizji – na kanale TVP (na ten moment nie wiadomo na którym) pokazywany będzie jeden mecz z każdej kolejki. Reszta spotkań będzie transmitowana na Canal+ i nSport+.