Czy Wisła Płock wróci na „fotel” lidera Ekstraklasy?

W ostatnim spotkaniu 8.kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock podejmie przed własną publicznością Górnik Zabrze. Będzie to pojedynek aktualnie drugiego z piętnastym zespołem ligowej tabeli.

Gospodarze dzisiejszego spotkania w poprzedniej kolejce zanotowali pierwszą porażkę w tym sezonie. Podopieczni trenera Stano przegrali 1:2 z Widzewem Łódź. Ta porażka i zwycięstwo w tej kolejce Legii Warszawa sprawiły, że zespół z Płocka spadł na drugie miejsce w tabeli. Aby powrócić na prowadzenie w lidze Wiśle Płock wystarczy remis. Mecz z Widzewem mógł potoczyć się w dwie strony, ale Wisła Płock szczególnie w pierwszej połowie była bardzo nieskuteczna. W meczu z Górnikiem trener Stano nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Warchoła.

Górnik Zabrze jest jak dotąd w tym sezonie bardzo nieregularny. Osiem punktów w sześciu spotkaniach to na pewno wynik poniżej oczekiwań wszystkich związanych z tym klubem. W ostatnich spotkaniach było widać brak Lukasa Podolskiego. W spotkaniu z Wisłą Płock „Poldi” także nie zagra, ponieważ nie wyleczył jeszcze kontuzji kolana.  Oprócz Podolskiego trener gości powinien mieć wszystkich piłkarzy do swojej dyspozycji.

Początek spotkania o godzinie 20:30. Sędzią meczu będzie Daniel Stefański. Bilans ostatnich pięciu spotkań pomiędzy tymi zespołami jest korzystniejszy dla zespołu z Płocka, który wygrał trzy mecze, dwa spotkania zakończyły się wygraną Górnika.