Cracovia

Cracovia stawia na napad!

Po tym jak szeregi Pasów opuścił Pelle van Amersfoort przy Kałuży musieli rozejrzeć się za wypełnieniem luki. Wybór padł na Benjamina Källmana. Fin związał się z klubem trzyletnią umową.

Nowy nabytek ma 24 lata.  Gra na dziewiątce. Jego poprzednim pracodawcą był fiński Inter Turku, do którego dołączył w 2016 roku. W międzyczasie był wypożyczany do szkockiego Dundee FC, duńskiego Vendsyssel FF, a także norweskich Vikinga FK ze Stavanger i klubu z Haugesund. Wychowanek Ekenäs IF rozegrał także 7 spotkań dla swojej reprezentacji narodowej, w których zdobył 2 gole. Był także wielokrotnym młodzieżowym reprezentantem Finlandii. W barwach Interu w poprzednim sezonie zagrał 15-krotnie. Fin liczy, że jego giwazda rozbłyśnie na polskich boiskach, gdzie  udowodni swoją wartość.

Oto co powiedział sam zainteresowany w pierwszym wywiadzie dla klubowej prasy: Miałem okazję obejrzeć stadion i wygląda on naprawdę ładnie. Jestem oczywiście bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt. Nie mogę się doczekać, żeby zacząć swoją pracę. Czuję się świetnie. Chcę tutaj grać w piłkę najlepiej, jak tylko potrafię. To świetne miejsce. Uważam, że to znakomity klub, by grać tutaj w piłkę, rozwinąć się i wejść na wyższy poziom. To jest właśnie to, czego szukałem. Powtórzę jeszcze raz, nie mogę się doczekać, by zacząć tutaj grać. Chciałbym strzelać możliwie jak najwięcej bramek i pomóc zespołowi na tyle, na ile będę potrafił. Poza tym nie stawiam sobie jakichś konkretnych celów – biorę to, co dają mi okoliczności i staram się wykorzystać swoje okazje.

Źródło:cracovia.pl