clj

Centralna Liga Juniorów – 28. i 29. kolejka

Czas na kolejne podsumowanie CLJ. Na czele grupy zachodniej Pogoń przed Lechem, natomiast na wschodzie przewodzi Legia Warszawa przed UKS SMS Łódź. Te cztery zespoły zapewniły sobie awans do półfinałów. W nich Lech zmierzy się z Legią, a UKS z Pogonią. Zanim jednak będą grane półfinały przyjrzyjmy się, jak wyglądały 28. i 29. kolejka rozgrywek CLJ.

Grupa Zachodnia:

Kolejka 28:

Lech Poznań     3-2     Arka Gdynia     20 maja, 16:00
Marek Mróz 21, 44, Łukasz Adamczak 33 – Oskar Ryk 65 (k), Dawid Blok 90
Miedź Legnica     2-3     Pogoń Szczecin     21 maja, 12:00
Mateusz Cieślik 45, Karol Gardzielewicz 90 (k) – Sebastian Nagel 14, 30, Fabian Pach 73
Piast Gliwice     1-1     Warta Poznań     20 maja, 11:00
Aleksander Sopel 45 (k) – Piotr Wujec 6
Gryf Słupsk     4-2     Bałtyk Koszalin     21 maja, 12:00
Kacper Jendruch 40 (k), Łukasz Kopeć 48, Alik Grigorjan 70, Dawid Kukliński 74 – Mateusz Skonieczka 12, 72
Śląsk Wrocław     0-2     FC Wrocław Academy Wrocław     20 maja, 11:00
Kamil Sosna 42, Filip Skórnica 72
Gwarek Zabrze     1-2     Falubaz Zielona Góra     20 maja, 14:00
Adrian Gryszkiewicz 79 – Ireneusz Butowicz 6, Kamil Konopski 29
Salos Szczecin     2-0     Górnik Zabrze     20 maja, 12:00
Michał Grześkowiak 28 (k), Krzysztof Suwalski 41
Lechia Gdańsk     1-1     Zagłębie Lubin     20 maja, 12:00
Dawid Karczewski 59 – Karol Wierzchowski 67

Kolejka 29:

Lechia Gdańsk     3-1     Lech Poznań     27 maja, 12:00
Dawid Karczewski 34, 59, Karol Fila 44 – Michał Skóraś 16 (k)
Zagłębie Lubin     2-2     Salos Szczecin     27 maja, 14:00
Dawid Pakulski 29, Kacper Chodyna 73 – Maciej Warpas 65 (s), Łukasz Szukiełowicz 90 (s)
Górnik Zabrze     2-0     Gwarek Zabrze     28 maja, 12:00
Patryk Joachim 1, 58
Falubaz Zielona Góra     0-1     Śląsk Wrocław     28 maja, 12:00
Grzegorz Kotowicz 59
FC Wrocław Academy Wrocław     3-2     Gryf Słupsk     27 maja, 10:00
Marcin Szemis 38, Piotr Stępień 57, 63 – Patryk Szabat 27, Szymon Mytych 33
Bałtyk Koszalin     3-2     Piast Gliwice     28 maja, 12:00
Bartłomiej Ziółkowski 3, Adrian Kwiatkowski 43, Kamil Szczepanik 58 – Aleksander Sopel 23, Maciej Szymkowiak 85
Warta Poznań     2-2     Miedź Legnica     27 maja, 14:15
Adrian Chopcia 27, 62 – Karol Gardzielewicz 21, Mateusz Cieślik 45
Pogoń Szczecin     3-0     Arka Gdynia     27 maja, 16:30
Aron Stasiak 22, 47, Maciej Żurawski 77

Strzelcy:

18 goli – Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław), Łukasz Krakowczyk (Piast Gliwice), Aron Stasiak (Pogoń Szczecin),
17 goli – Adrian Chopcia (Warta Poznań), Marek Mróz (Lech Poznań),
16 goli – Mateusz Skonieczka (Bałtyk Koszalin),
15 goli – Hubert Sobol (Lech Poznań),
13 goli – Jakub Obłój (Zagłębie Lubin), Oskar Ryk (Arka Gdynia),
12 goli – Denis Gojko (Piast Gliwice), Andrzej Wąsik (Gwarek Zabrze),
11 goli – Patryk Joachim (Górnik Zabrze)

zaz

Grupa Wschodnia:

Kolejka 28:

Korona Kielce     1-0     Resovia     20 maja, 15:00
Kornel Łosak 40
Progres Kraków     1-2     Motor Lublin     21 maja, 13:30
Tomasz Kurek 90 – Bartłomiej Tkaczuk 38, Przemysław Koszel 41
Neptun Końskie     0-2     Cracovia     20 maja, 13:00
Juliusz Gorzeń 27, Dariusz Żaba 58
ŁKS Łódź     –     Legia Warszawa     31 maja, 13:00
w pierwotnym terminie (20 maja, 12:00) odwołany
Znicz Pruszków     1-0     GKS Bełchatów     20 maja, 12:15
Franciszek Ratajczyk 88
MKS Polonia Warszawa     0-1     UKS SMS Łódź     20 maja, 12:00
Michał Wolinowski 19
Wisła Kraków     0-1     Jagiellonia Białystok     20 maja, 11:00
Maksymilian Fryczkowski 72
Stal Mielec     8-0     TOP 54 Biała Podlaska     20 maja, 12:00
Marcel Stec 26, Konrad Misztal 33 (k), Damian Bawor 41, Miłosz Trytek 43, Damian Baran 48, Rafał Drożdżal 58, Szymon Rak 84, Dawid Stypa 90

Kolejka 29:

Stal Mielec     1-0     Korona Kielce     27 maja, 12:00
Marcel Stec 68
TOP 54 Biała Podlaska     2-3     Wisła Kraków     28 maja, 12:00
Kacper Dmitruk 21, Mateusz Buryło 29 (s) – Bartłomiej Purcha 54, 60, Wojciech Słomka 58
Jagiellonia Białystok     0-0     MKS Polonia Warszawa     27 maja, 14:00
UKS SMS Łódź     2-1     Znicz Pruszków     27 maja, 10:00
Michał Wolinowski 21, Karol Korski 67 – Mikołaj Szymański 84
GKS Bełchatów     0-3     ŁKS Łódź     27 maja, 13:00
Mateusz Jaworski 7, 49, Mikołaj Maschera 90
Legia Warszawa     6-0     Neptun Końskie     28 maja, 16:30
Michał Góral 2, Kacper Pietrzyk 8, 60, Mateusz Olejarka 17, Patryk Czarnowski 46, 89
Cracovia     0-1     Progres Kraków     28 maja, 12:00
Łukasz Sikora 36 (k)
Motor Lublin     3-1     Resovia     28 maja, 12:00
Krzysztof Jaśkiewicz 41, Bartłomiej Tkaczuk 44, Kacper Waniowski 90 (k) – Karol Twardowski 64

Strzelcy:

23 gole – Michał Góral (Legia Warszawa),
17 goli – Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok),
16 goli – Bartłomiej Maćczak (UKS SMS Łódź),
15 goli – Michał Wolinowski (UKS SMS Łódź),
14 goli – Paweł Mróz (UKS SMS Łódź),
12 goli – Mateusz Jaworski (ŁKS Łódź), Marcel Stec (Stal Mielec),
11 goli – Kamil Antonik (Resovia), Maciej Oleszczuk (TOP 54 Biała Podlaska), Patryk Zych (MKS Polonia Warszawa)

wsw