Górnik

Znamy nowego trenera Górnika! Wcześniej prowadził zespół w lidze niemieckiej!

Bartosch Gaul ma zostać nowym trenerem Górnika Zabrze. Jak informuje między innymi Dziennik Zachodni, szkoleniowiec jeszcze dziś może zostać zaprezentowany przez klub jako następca Jana Urbana.

Do sensacyjnej zmiany na ławce trenerskiej w Zabrzu doszło w zeszłym tygodniu. Wówczas, zaledwie dzień po starcie przygotowań, zwolniono Jana Urbana. Ta decyzja wywołała spore oburzenie w piłkarskim środowisku. Tymczasowo zespół prowadzi Piotr Gierczak, który wcześniej opiekował się klubowymi rezerwami. Taki stan rzeczy nie potrwa jednak zbyt długo. Wkrótce w Zabrzu zjawi się nowy trener.

Na rozmowach z władzami Górnika był między innymi Mirko Slomka, który dawniej prowadził choćby niemieckie Schalke. Okazało się jednak, że jego żądania finansowe przerastają możliwości klubu. Jak donosi Dziennik Zachodni, pracę w Zabrzu rozpocznie Bartosch Gaul. Do tej pory prowadził on rezerwy FSV Mainz. Wcześniej Przegląd Sportowy informował, że ten pomysł klubowi podsunął Lukas Podolski.

We wtorek obie strony miały dojść do porozumienia w sprawie warunków umowy. Oficjalny komunikat Górnika spodziewany jest jeszcze dzisiaj, maksymalnie jutro. Gaul pochodzi z Polski – urodził się w Bytowie, ale w młodym wieku wyjechał do Niemiec. Tam pracował między innymi w juniorskich zespołach Schalke oraz Mainz

źródło: meczyki.pl