GORSLA

Zapowiedź meczu: Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Śląskiem Wrocław rozpocznie w piątek 15.kolejkę Ekstraklasy.

Mecz drużyn, które upodobały sobie grę z kontrataku, czego dobitnym przykładem jest Śląsk, który przed własna publicznością nie potrafił sobie poradzić w ostatniej kolejce grając ponad godzinę w przewadze jednego zawodnika. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego pokazali swoja nieporadność w ataku pozycyjnym, nie potrafiąc się przedrżeć w pole karne Wisły Płock, która wykorzystała bojaźliwość przeciwnika i wyprowadziła kilka świetnych kontr, po których padały bramki na wagę kompletu punktów.

Natomiast Górnik po zwycięstwie nad będącym ostatnio w słabszej dyspozycji Zagłębiem Lubin i awansie do dalszej rundy Pucharu Polski, pojechał do Warszawy, gdzie wracająca na właściwe tory Legia pokazała rewelacji poprzedniego sezonu jak grać w piłkę i wysoko wygrała czterema bramkami.

Faworytem meczu wydają się być goście, na których na pewno mobilizująco podziała kara finansowa jaką nałożył na piłkarzy klub po ostatnim blamażu przed własną publicznością.

Po stronie gospodarzy zabraknie kontuzjowanego Wolniewicza, oraz wracającego do pełni sprawności po urazie Hajdy.

Goście będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanych: Pawelca, Łabojki, Dankowskiego oraz Szczepana. Do składu po kilkutygodniowym zawieszeniu za faul w meczu z Legią powinien wrócić Arkadiusz Piech.