Zagłębie królem końcówek. Warta znów bez punktów

W meczu inaugurującym 2. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasa Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Wartę Poznań 1:0 po bramce Damjana Bohara w 88. minucie meczu. To drugi mecz lubinian wygrany w samej końcówce.

Zagłębie Lubin chciało pokazać, iż udana inauguracja ligi z Lechem Poznań to nie przypadek i zgarnąć komplet punktów. Warta natomiast chciała zdobyć pierwsze punkty po powrocie do piłkarskiej elity. Spotkanie od początku było kontrolowane przez gospodarzy, którzy atakowali bramkę rywali, lecz w pierwszej połowie nie widzieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji. Najciekawszymi akcjami pierwszej części spotkania były uderzenia Łukasza Poręby z 8. minuty, który otrzymał piłkę od Bohara i uderzył z dystansu, ale obok bramki, oraz sytuacja Sasy Zivca, który huknął w poprzeczkę w 35.minucie. Na przerwę obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 0:0.

Po zmianie stron Miedziowi coraz częściej atakowali bramkę Lisa. Niecelny strzał Starzyńskiego z początku drugiej połowy, uderzenie Baszkirowa z 65. minuty wybite na rzut rożny przez bramkarza poznaniaków, oraz kolejny strzał Zivca nie znalazł drogi do bramki. Nastąpiła wreszcie 88. minuta meczu. Kacper Chodyna dośrodkował piłkę w pole karne, a Damjan Bohar strzałem głową pokonał wreszcie Adriana Lisa.  Wynik nie uległ już zmianie i tym samym Lubinianie zasiadają na fotelu lidera. Warta na tą chwilę plasuje się na przedostatniej pozycji.

Zagłębie Lubin: Hładun – Balic, Guldan, Jończy, Wójcicki (64. Chodyna) – Baszkirow, Poręba – Bohar, Starzyński (77. Żubrowski), Zivec – Mraz (60. Szysz)

Warta Poznań: Lis – Kuzdra, Kieliba, Ławniczak, Kiełb – Rybicki, Trałka, Kupczak (90. Laskowski), Jakóbowski – Janicki (58. Czyżycki) – Kuzimski (72. Jaroch)

Żółte kartki: Jakub Wójcicki, Dominik Jończy, Jakub Żubrowski – Mateusz Kuzimski

Bramka: Damjan Bohar (88)