Ekstraklasa

Wysyp zakażeń w Ekstraklasie, czy polska liga zagra awansem???

W związku z wysypem zakażeń w trzech ekstraklasowych klubach, mowa tu, o : Piaście Gliwice, Zagłębiu Lubin oraz Wiśle Płock, Ekstraklasa rozważa rozgrywać mecze awansem, by kluby w których zawodnicy są zdrowi, nie siedziały bezczynnie i gra toczyła się dalej.

W najbliższej kolejce bez gry zatem pozostaną trzy zespoły: Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko – Biała i Górnik Zabrze. Drużyna ze Szczecina wystosowała prośbę, by w takim wypadku przyspieszyć ich spotkanie z Podbeskidziem, które formalnie miało mieć miejsce w trakcie 10 kolejki spotkań. Podbeskidzie i Ekstraklasa z aprobatą, przychylnie ustosunkowały się do tej prośby. Tak samo telewizja Canal+ nie widzi przeciwskazań. Jeśli jutrzejsze wyniki wymazów drużyny z Bielska – Białej okażą się ujemne, to mecz zostanie rozegrany za tydzień w poniedziałek.

Takie rozwiązanie może okazać się przełomowe w tym sezonie i sprawi, że zarówno piłkarze jak i kibice mimo panującej pandemii będą mogli praktycznie bez przerwy nacieszyć się Ekstraklasą, a piłkarze nie będą mieli, aż tylu wymuszonych przerw, co dla nich samych jest na plus, bo nie będą mieli, aż tak napiętego grafiku gier.