statystykiraków

Wygrana Legii. Dublet Pekharta

Legia Warszawa pokonała po ciężkim meczu Raków Częstochowa 2:1. Raków grał dobrze w piłkę mimo tego, iż całą drugą połowę grał w osłabieniu.

Pierwszą bramkę dla Legii strzelił Tomas Pekhart w 16. minucie, który wykorzystał celne podanie Artura Jędrzejczyka i strzelił głową nie do obrony. Pod koniec pierwszej połowy doszło do groźnego zdarzenia podczas walki o piłkę. Igor Lewczuk, oraz Vladislavs Gutkovskis zderzyli się głowami i potrzebna była pomoc medyczna. Po tej sytuacji wyraźnie widać było, iż stoper warszawian nie czuję się najlepiej, gdyż w dwóch sytuacjach zgubił krycie co spowodowało groźne sytuacje dla gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy za faul na Luquinhasie wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę Maciej Wilusz. Jak się okazało w przerwie meczu Lewczuk został zabrany karetką do szpitala.

W drugiej połowie kontuzjowanego Lewczuka zastąpił Mateusz Wieteska. Po przerwie wydawać by się mogło, iż Raków grając w osłabieniu jest na straconej pozycji. Nic bardziej mylnego. Ekipa trenera Papszuna grała dobrze w piłkę. W 50. minucie akcje na bramkę Boruca rozpoczął Marcin Cebula, który zagrał do Patryka Kuna a ten uderzył na bramkę rywali, lecz z linii bramkowej piłkę wybił Jędrzejczyk. Jak później pokazała analiza VAR piłka przekroczyła linie bramkową, i tym samym Raków wyrównał stan spotkania. Przez cały mecz w stołecznej ekipie błyszczał Luquinhas, który napędzał ataki Wojskowych i właśnie jeden z jego ataków z 84. minuty przyniósł zwycięstwo. Jego dośrodkowanie trafiło do Macieja Rosołka, który zmienił tor lotu piłki uderzając piętą, a Pekhart po raz drugi pokonał Jakuba Szumskiego.

Legia wygrała po raz pierwszy na inaugurację sezonu ligi od sezonu 2015/2016.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski – Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Maciej Wilusz – Fran Tudor, Igor Sapała, Petr Schwarz, David Tijanic (85. Giannis Papanikolaou), Patryk Kun – Marcin Cebula (79. Andrzej Niewulis), Vladislavs Gutkovskis (77. Sebastian Musiolik).

Legia Warszawa: Artur Boruc – Michał Karbownik, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk (46. Mateusz Wieteska), Luis Rocha (57. Filip Mladenovic) – Luquinhas, Domagoj Antolic (75. Bartosz Kapustka), Bartosz Slisz, Walerian Gwilia (57. Jose Kante), Maciej Rosołek – Tomas Pekhart (87. Andre Martins).

Żółte kartki: Maciej Wilusz, Vladislavs Gutkovskis, Igor Sapała, David Tijanic – Luis Rocha, Tomas Pekhart, Filip Mladenovic, Luquinhas. Czerwona kartka za drugą żółtą – Raków Częstochowa: Maciej Wilusz (45+3).