cralec

Wrócić do wygrywania, czyli rozpaczliwa walka Cracovii o utrzymanie.

W meczu 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa 14. Cracovia zagra z 8. Lechem Poznań o ligowe punkty. Klub z ulicy Kałuży rozpaczliwie potrzebuje punktów, gdyż ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, a Miedź i Podbeskidzie tanio skóry nie sprzedadzą.

Michał Probierz od dłuższego czasu szuka sposobu na przełamanie fatalnej serii Pasów bez wygranej. Z każdą następną kolejką Cracovia osuwa się coraz niżej w ligowej tabeli i w przypadku przegranej w dzisiejszym meczu z Lechem Poznań, oraz niekorzystnych pozostałych wynikach może spaść na ostatnie miejsce. A rywal jest bardzo trudny. Lech Poznań, który nie wygrał od dwóch spotkań zajmuje 8. miejsce, które jest dalekie od oczekiwań, a przecież trener Dariusz Żuraw miał zapewnić ekipie z Poznania miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Obydwie ekipy są w słabym dla siebie położeniu, jeśli chodzi o realizację swoich celów. Dziś wieczorem przekonamy się czy Cracovia zdoła odbić się od dna, czy Lech przedłuży swoje nadzieje na grę w europejskich pucharach w następnym sezonie. Początek emocji o 20.00.