CRAPIA

Wracamy po przerwie. Na początek Cracovia – Piast.

Początek sezonu dla dwóch naszych przedstawicieli w Europie nie należy do udanych. Piast jednak pokazał coś w eliminacjach i wygrał dwa mecze. Cracovia po raz kolejny odpadła od razu. Czy po przerwie na kadrę zobaczymy lepszą grę obu zespołów?

W największym dołku są póki co w Gliwicach. Ostatnie miejsce, bez żadnego zwycięstwa, długo bez strzelonego gola. Obie drużyny w ostatniej kolejce doznały wysokich porażek. Piast przegrał 4:1 z Lechem, a Cracovia uległa Śląskowi 3:1. Oczywiście Pasy zaczynały od bilansu -5, ale ich forma nie zachwyca. Przed wyjazdem zaliczyli 4 remisy z rzędu, z czego dwa z beniaminkami. No nie jest to jakiś dobry wynik.

W obu klubach są pewnie jeszcze spokojni, ale jeśli nic się nie zmieni to w dwa tygodnie może zacząć palić się grunt. Będące wyżej w Tabeli Wisła i Warta mają po jednym zaległym spotkaniu, a terminarz jest na ich korzyść. Dzisiaj musimy zobaczyć przynajmniej zalążek czegoś dobrego, aby mieć nadzieję, że przeciwnicy nie odskoczą. Trzeba pamiętać, że sezon jest krótszy niż zwykle i ewentualne straty punktów mogą być ciężkie do nadrobienia.

Na uwagę zasługuje Michał Żyro, który prezentuje jakiś poziom. Dobre wejście do drużyny zalicza Arkadiusz Pyrka i to on może być tym pierwszym młodzieżowcem. W barwach Cracovii coraz lepiej wygląda Rivaldinho, a towarzyszący mu w ataku Alvarez od początku udowadnia, że ma jakość. Czy ten mecz wykreuje nowych liderów? Czy będzie przełamaniem, dla którejś z drużyn? Dowiemy się już za chwilę.