Wisła remisuje z Piastem i ostatni mecz zdecyduje o to w jakiej grupie zagra

Wisła Kraków zremisowała przed własną publicznością z Piastem Gliwice 2:2. Dla gospodarzy była to bardziej strata 2 punków niż zdobycie jednego, ponieważ zwycięstwo postawiłoby Wisłę w bardzo dobrej sytuacji przed ostatnim meczem w kontekście pierwszej 8. Trzeba tez zaznaczyć, że obie bramki Wiślacy stracili po dużych błędach Mateusza Lisa. Dla Piasta remis w Krakowie wydaje się dobrym wynikiem.

Wiślacy szybko mogli objąć prowadzenie. Kolar wyszedł sam na sam z Plachem minął bramkarza, wyłożył piłkę Peszce, ale skrzydłowy Wisły przestrzelił, mimo, że aż do oddania strzału przy Peszce był obrońca Piasta to piłkarz Wisły powinien strzelić bramkę. W 19. minucie na prowadzenie wyszli goście. Dziczek oddał strzał w środek bramki, piłka skozłowała przed Lisem i wpadła do siatki, mimo padającego deszczu był to jednak duży błąd bramkarza Wisły. W 32. minucie Szymon Marciniak zdecydował się na skorzystanie z VAR-u w sprawie interwencji Parzyszka w polu karnym po strzale Peszki. Po obejrzeniu powtórki sędzia uznał, że napastnik Piasta zagrał ręką i podyktował rzut karny dla „Białej Gwiazdy”. Do jedenastki podszedł Pietrzak jednak jego uderzenie po ziemi na rzut rożny wybił Plach. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Vukan Savicević, a jego dośrodkowanie na bramkę strzałem z głowy zamienił Palcić. Do przerwy w Krakowie było 1:1. Wisła dobrze zaczęła drugą połowę, przejęła inicjatywę, czego efektem była bramka na 2:1. W 57. minucie z prawej strony piłkę wrzucał Savicević i drugą bramkę w meczu strzelił Palcić. w 78. minucie mieliśmy 2:2. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego na bramkę uderzał Papadopulos i piłka między nogami Lisa trafiła do bramki. Rzutu rożnego by nie było gdyby nie wypuszczenie piłki z rąk przez Lisa w łatwej sytuacji i wybicie Rafała Pietrzaka na rzut rożny w celu uratowania sytaucji. To był zły dzień dla bramkarza Wisły. w 90. minucie mogło być 3:2 dla Piasta, bardzo dobre uderzenie zza pola karnego oddał Dziczek, ale tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się Lis. W następnej kolejce Wisła  w meczu o pierwszą 8 zagra z Zagłębiem, do awansu Wiśle może wystarczyć remis w przypadku korzystnych wyników w innych spotkaniach, natomiast zwycięstwo na pewno zapewni Wiśle pierwszą 8. Podopieczni Waldemara Fornalika zagrają w ostatniej kolejce u siebie z Koroną.