Wisła przerywa fatalną passę !!!

W drugim piątkowym meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin 1:0. Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił Lukas Klemenz.

Wisła zagrała w tym spotkaniu bardzo mądrze, nie rzuciła się od początku na groźną Pogoń, pamiętając jak w meczu z Górnikiem od 70. minuty brakowało Wiślakom sił. Podopieczni Artura Skowronka zagrali tym razem bardzo solidnie w obronie, agresywnie w środku pola, co powodowało, że Pogoń owszem miała groźne sytuacje, ale było ich niewiele, był to bardzo dobry mecz pod względem taktycznym. Szczecinianie grali z Wisłą bez swoich dwóch podstawowych obrońców i popełnili spory błąd w kryciu przy rzucie rożnym, który sprytnym strzałem wykorzystał Lukas Klemenz. Wisła wygrała po 10 porażkach z rzędu, trzeba przyznać, że na tą wygrana  zapowiadało się, ponieważ podopieczni Artura Skowronka, czy to w spotkaniu z Lechią, czy z Górnikiem prezentowali się sporymi fragmentami całkiem dobrze. Pogoń, natomiast po 5 meczach bez porażki, zagrała słabiej i z Krakowa wyjechała bez punktów i najprawdopodobniej straci pozycję lidera po tej kolejce, mimo wszystko ta porażka nie zaburza naprawdę dobrej opinii o grze podopiecznych Kosty Runjaicia w tym sezonie. W ostatniej kolejce przed przerwą zimową Wisła podejmie w arcyważnym dla niej spotkaniu ŁKS na wyjeździe, natomiast Pogoń zagra przed własna publicznością z Koroną Kielce.