Wisła Płock

Wisła Płock rozgromiła Wartę Poznań!

Mocne otwarcie nowego sezonu notuje Wisła Płock! W otwierającym meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w Grodzisku Wielkopolskim pokonali aż 4:0 Wartę Poznań i z dwoma zwycięstwami na koncie przodują w tabeli.

Obaj trenerzy w porównaniu do poprzednich spotkań dokonali po jednej zmianie w składach swoich drużyn. Zgodnie z przypuszczeniami w wyjściowej jedenastce zespołu Warty Poznań zabrakło Mateusza Kupczaka, którego zastąpił Michał Jakóbowski. Mimo wielu informacji o prawdopodobnym transferze do Legii Warszawa, w linii obrony wystąpił Robert Ivanov. Ze składu gości wypadł Jakub Rzeźniczak, który usiadł na ławce rezerwowych. Na pozycji prawego obrońcy zastąpił go Kristian Vallo, a w rolę kapitana wcielił się Dominik Furman.

W 14. minucie meczu „Nafciarze” wyszli na prowadzenie. Rafał Wolski precyzyjnym strzałem pokonał Adriana Lisa i po kilku minutach weryfikacji całej sytuacji, sędzia wskazał na środek boiska, uznając bramkę. Dwie minuty później Wolski miał już dwie bramki na swoim koncie. Tym razem strzałem z ostrego kąta zmusił bramkarza Warty do wyjmowania piłki z siatki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu, po zamieszaniu w polu karnym Warty, najlepiej odnalazł się Davo i było już 3:0.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie świetnie dla gości i ponownie Davo po świetnym podaniu Sekulskiego wpakował piłkę do bramki Lisa. Trzeba przyznać, że świetne wejście do naszej ekstraklasy notuje ten piłkarz. Po dwóch meczach ma na koncie trzy bramki i asystę. Płocczanie byli w tym meczu zdecydowanie lepsi i z sześcioma punktami w tabeli, a także bilansem 7-0 są na pierwszym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Co warte odnotowania, Wisła Płock zanotowała najwyższe zwycięstwo wyjazdowe w Ekstraklasie, pokonując piłkarzy z Poznania. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w tabeli Warty, która z zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę.

W następnej kolejce, oba zespoły udadzą się w zagraniczne wyprawy. Wisła zagra z zespołem z … Poznania, tyle że ich rywalem będzie Lech. Warta wybierze się do Legnicy, gdzie odbędzie się mecz z Miedzią.