Wisła o przełamanie, Pogoń o utrzymanie pozycji lidera

W drugim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie przed własną publicznością Pogoń Szczecin. Będzie to pojedynek ostatniej z pierwszą drużyną ligowej tabeli. Mecz zapowiada się jednak bardzo ciekawie, ponieważ mimo porażek Wisła gra  w ostatnim czasie lepiej jeśli chodzi o grę ofensywną.

Wisła mimo, że do 70 minuty grała naprawdę dobrze przegrała poprzednie spotkanie z Górnikiem Zabrze 2:4. Gra podopiecznych Artura Skowronka posypała się po zejściu z boiska Pawła Brożka i Jakuba Błaszczykowskiego. Jeśli chodzi o grę w ataku i kreowanie sytuacji to po przyjściu nowego trenera Wisły wygląda to znacznie lepiej, natomiast dalej szwankuje gra w obronie. Wisła przegrała 10 meczów z rzędu, ale jak mówił trener Skowronek jego gracze się nie załamują i zapowiedział, że razem z tego wyjdą. Dobrą informacją dla wszystkich sympatyków Wisły jest to, że Paweł Brożek i Jakub Błaszczykowski są w pełni gotowi na mecz z Pogonią i lista kontuzjowanych się nie poszerzyła. W dalszym ciągu trener Skowronek nie może skorzystać z Drzazgi, Niepsuja, Savicevicia i Wojtkowskiego.

Pogoń przyjeżdża do Krakowa w bardzo dobrych nastrojach, od 5 meczów nie przegrała, a w poprzedniej kolejce podopieczni Kosty Runjaicia pokonali aktualnego Mistrza Polski, czyli Piasta Gliwice 1:0. Zwycięską bramkę strzelił David Stec. Pogoń gra w tym sezonie bardzo równo i na pewno w Szczecinie są duże apetyty aby to Pogoń była liderem podczas przerwy zimowej.  Do Krakowa lider tabeli przyjedzie bez dwóch podstawowych obrońców czyli Kostasa i Zycha, pierwszy pauzuje za kartki, drugi leczy kontuzje.

Sędzią spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi.