warleg

Tworek vs Michniewicz

Na zakończenie sobotniego grania w PKO Ekstraklasie Warta Poznań podejmie na własnym boisku Legię Warszawa. 

Legia Warszawa w ubiegły wtorek przegrała z Dinamem Zagrzeb i ostatecznie straciła szansę na awans do Ligi Mistrzów. Podopieczni Czesława Michniewicza w czwartek powalczą ze Slavią Praga o awans do Ligi Europy. Mimo to Legioniści nie mogą zapomnieć o rywalizacji w lidze. Do tej pory udało im się wygrać 1:0 z Wisłą Płock i przegrać w Radomiu z Radomiakiem 3:1. Mecz w ostatniej kolejce Wojskowi przełożyli. Teraz przed drużyną Michniewicza rywal bardzo niewygodny.

Warta Poznań po świetnym ubiegłym sezonie w ten weszła bardzo dobrze. Podopieczni Piotra Tworka najpierw zremisowali ze Śląskiem Wrocław i Pogonią Szczecin, a w ubiegłej kolejce rozbili Górnik Łęczna 4:0. Prawdziwy koncert w tamtym meczu rozegrał Milan Corryn. Warta w ubiegłym sezonie dwukrotnie uległa warszawskiej Legii. Najpierw na własnym boisku 0:3, a następnie po zaciętym spotkaniu w Warszawie 2:3.

Piotr Tworek jeszcze nie wygrał z Legią Warszawa i dziś z pewnością chcę to zmienić. Spotkanie zapowiada się arcyciekawie. Start o 20:00. Transmisja w Canal+Sport.