DSC05389

Trenerzy po meczu w Bielsku

Po dzisiejszym spotkaniu Podbeskidzia z Ruchem Chorzów (0:2) wypowiedzieli się szkoleniowcy obu drużyn.

Trener Waldemar Fornalik: Jesteśmy bardzo zadowoleni z  wyniku tego spotkania, szczególnie z drugiej połowy. Pierwsza połowa nie była łatwa dla nas, choć w dużych fragmentach utrzymywaliśmy się przy piłce, ale brakowało wykończenia, zdecydowania w przyśpieszeniu gry. Druga połowa była inna, bramka otworzyła grę i po zdobyciu bramki, szczególnie tej drugiej, grało się nam już dobrze. Mieliśmy kolejne okazje. Są to bardzo cenne punkty, gratuluję drużynie zwycięstwa na naprawdę trudnym terenie.

Trener Dariusz Kubicki: Ten mecz nam nie wyszedł. Ewidentnie było widać, że mamy problem z regeneracją po ostatnim meczu. Można powiedzieć, że był to mecz do pierwszego błędu. Indywidualny błąd przy stracie pierwszej bramki zadecydował o tym, że grało nam się bardzo ciężko. Próbowaliśmy później ratować sytuację, ale straciliśmy pierwszą bramkę i zanim zdążyliśmy wprowadzić zmianę, która wniosłaby trochę jakości w ofensywie straciliśmy drugą i zrobiło się ciężko. Robiliśmy rozpaczliwe zmiany ofensywne żeby trochę zmienić oblicze spotkania, strzelić kontaktową bramkę, jednakże się nie udało. To już historia, teraz musimy odpocząć i pomyśleć jak najlepiej przygotować się do następnego meczu ligowego z Piastem.

Maciej Korzym doznał poważnego naderwania mięśnia dwugłowego, tak więc myślę, że ciężko będzie mu powrócić do gry w tym sezonie.