statystykipiagór

Świerczok bohaterem Derbów Śląska. Piast Gliwice – Górnik Zabrze 2:0.

Na zakończenie 24. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa zostały rozegrane Derby Śląska w których Piast Gliwice pokonał Górnik Zabrze 2:0. Bohaterem spotkania był Jakub Świerczok, który strzelił pierwszą bramkę i miał mocny udział przy drugim golu.

Od początku spotkania Piast Gliwice ruszył do ataku na bramkę rywala chcąc wygrać to spotkanie, aby choć częściowo zrehabilitować się za wpadkę w półfinale Pucharu Polski odpadając z I-ligową Arką Gdynia. W świetnej dyspozycji był Jakub Świerczok, który strzelił bramkę na 1:0 w 28. minucie strzelając mocno po krótkim słupku bramki Martina Chudego. Snajper gospodarzy miał jeszcze swoje sytuacje w pierwszej części spotkania, lecz wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Trener Brosz nie był zadowolony z gry swojego zespołu i na drugą część spotkania wysłał do boju Krawczyka, Nowaka, oraz Boakye, więc Górnik miał grać niezwykle ofensywnie. Te zmiany nie dały zbyt wiele, gdyż 14-krotny mistrz Polski nie zdobył bramki w tym spotkaniu. Gra nadal toczyła się pod dyktando Piasta, który podwyższył wynik spotkania w 52. minucie spotkania po bramce samobójczej Evangelou. Jakub Świerczok uderzał w tej sytuacji, lecz po jego strzale piłka odbiła się najpierw od słupka, a następnie od obrońcy gości i wpadła do bramki. W końcówce spotkania Piast mógł podwyższyć wynik na 3:0, lecz Michał Żyro nie wykorzystał rzutu karnego po kapitalnej interwencji Martina Chudego.