Raków

Superpuchar Polski na start nowego sezonu

Lech Poznań i Raków Częstochowa powalczą w sobotni wieczór w Poznaniu o pierwsze trofeum w sezonie 2022/2023, jakim jest Superpuchar Polski. Bronić tytułu będą częstochowianie.

Zgodnie z tradycją z ostatnich kilkunastu lat, mecz pomiędzy Mistrzem Polski a zdobywcą Fortuna Pucharu Polski otworzy nowy sezon piłkarski w Polsce. Dla Lecha Poznań będzie to drugi oficjalny mecz w tym sezonie, z kolei Raków Częstochowa po raz pierwszy rozegra spotkanie. Wynika to z tego faktu, że Mistrz Polski rozpoczął już eliminacje do Ligi Mistrzów. Podopieczni Marka Papszuna rozpoczną eliminacje do europejskich pucharów od II rundy.

Pierwszy mecz w ramach Superpucharu Polski rozegrano w 1983 roku, kiedy to Lechia Gdańsk wygrała … z Lechem Poznań i została pierwszym historycznym zdobywcą tego trofeum. Zdecydowanie większe doświadczenie w tych meczach mają zawodnicy Johna van den Broma, którzy w finałach tych rozgrywek wystąpili dziewięciokrotnie. Zdobywca Fortuna Pucharu Polski do tej pory raz wystąpił w finale i było to rok temu, kiedy to pokonał Legię Warszawa 4:3 po rzutach karnych.

Pikanterii temu meczu dodaje fakt, że zespół Lecha chciał przełożyć to spotkanie z racji zaplanowanego na wtorek meczu rewanżowego z Karabachem Agdam. Jednak do tej sytuacji nie dojdzie, ponieważ PZPN nie zgodził się na przesunięcie w czasie tego meczu.

Pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Bułgarskiej wybrzmi o godzinie 20:10.