latal

Radoslav Latal nowym trenerem Bruk-Betu Termalica Nieciecza

Dziś około południa władze Bruk-Betu Termalica Nieciecza ogłosili nowego szkoleniowca, którym jest Radoslav Latal. Były trener m.i.n Piasta Gliwice podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023.

Po tym jak po dwóch dniach swojej pracy Michał Probierz złożył pismo do władz Bruk-Betu Termalica Nieciecza o rozwiązanie kontraktu, zespół z Niecieczy szybko znalazł nowego trenera. Wybór wydaje się dość obiecujący, ponieważ 52-letni Czech, ma spore doświadczenie trenerskie i pracował w większych klubach niż Bruk-Bet Termalica, takich jak Banik Ostrava, czy Spartak Trnawa. Dodatkowo jest bardzo dobrze znany w Polsce, ponieważ przez dwa sezony pracował w Piaście Gliwice. W klubie z Gliwic Latal osiągnął wielki sukces jakim było vice-mistrzostwo Polski w sezonie 2015/2016. Sezon później było już trochę gorzej, ponieważ klub z Gliwic zajął 10 miejsce, ale na pewno przygodę Latala w Piaście należy uznać za udaną i jego warsztat trenerski jest w Polsce ceniony.

Co działo się z czeskim szkoleniowcem po opuszczeniu Piasta? W 2018 roku trafił do białoruskiego Dynama Brest gdzie w jedenastu meczach w roli szkoleniowca tego zespołu sześć wygrał, trzy zremisował, a dwa przegrał, zanotował bardzo dobrą średnią 1,91 punktów na mecz. Jego przygoda z białoruskim klubem trwała jednak krótko. W maju 2018 roku pożegnał się z Dynamem Brest, a w lipcu był trenerem Spartaka Trnawy. Latal prowadził ten klub przez pół roku, a z trzydziestu sześciu meczy za jego kadencji słowacki klub wygrał piętnaście, siedem zremisował, a w czternastu odniósł porażkę. Średnia punktowa Latala w Spartaku Trnawa to 1,44. „Ostatnim przystankiem” w jego trenerskiej karierze przed Termalicą był czeski klub SK Sigma Olomouc, w którym Latal spędził dwa lata. Czeski szkoleniowec zajął z tym zespołem jedenaste i dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Od czerwca 2021 do dnia dzisiejszego były trener Piasta Gliwice nie był zatrudniony w żadnym klubie. W rundzie wiosennej czeka go ciężkie zadanie jakim będzie utrzymać Bruk-Bet w Ekstraklasie, zobaczymy czy czeskiemu trenerwi uda się zrealizować ten cel.