Missing image

Przegląd Ekstraklasy

Przerwa na kadrę zakończona, przyjrzyjmy się więc najważniejszym wydarzeniom ostatnich dni.

Krzysztof Baran przywrócony do kadry Bruk-Betu

Jak informuje 90minut.pl, Krzysztof Baran ponownie znalazł się w kadrze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. 28-letni bramkarz został już zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy po tym, jak w lutym go usunięto. Od tego czasu Bruk-Bet Termalica nieporadnie usiłował rozwiązać jego kontrakt z winy zawodnika. W tym sezonie Baran zanotował tylko jeden występ w Pucharze Polski.

Źródło: 90minut.pl

—————————————-

Małecki zostanie ukarany za wypowiedzi

Jak donosi na Twitterze Michał Trela, dziennikarz Przeglądu Sportowego, Patryk Małecki za ostatnie swoje wypowiedzi, w których nie zgadzał się z decyzją trenera Joana Carillo o niewystawianiu go w składzie, zostanie ukarany.

——————————————-

Jukić szybko zmieniony w meczu kadry. Miał problemy żołądkowe

Skrzydłowy Korony Kielce, Ivan Jukić, wybiegł w wyjściowym składzie Bośni i Hercegowiny U-21 na wyjazdowy mecz z rówieśnikami z Liechtensteinu, ale został zmieniony już w 21. minucie. Początkowo oficjalna strona Korony Kielce podawała, że powodem zmiany była kontuzja, ale piłkarz w rozmowie z portalem cksport.pl powiedział, że chodziło o problemy żoładkowe i powinien być gotowy na najbliższy mecz ligowy.

Źródło: korona-kielce.pl/cksport.pl

————————————–

Jakub Lemanowicz w kadrze Wisły Płock

Wisła Płock rozpoczęła proces zgłaszania do rozgrywek ekstraklasy bramkarza Jakuba Lemanowicza, który dotychczas grał w czwartoligowych rezerwach płockiego klubu. 19-letni zawodnik będzie występował z numerem 99.

———————————–

Bartłomiej Olszewski i Daniel Bielica na dłużej w Górniku

Górnik Zabrze przedłużył kontrakty z Bartłomiejem Olszewskim oraz Danielem Bielicą do końca sezonu 2018/2019. Klub skorzystał z zapisów w kontraktach młodych zawodników. 22-letni Olszewski siedem razy wystąpił w obecnych rozgrywkach ekstraklasy, 18-letni Bielica kilka dni temu został włączony do kadry pierwszej drużyny i czeka na debiut w Górniku Zabrze.

Źródło: gornikzabrze.pl

29. kolejka Ekstraklasy – obsada sędziowska

Znamy obsadę sędziowską na najbliższą kolejkę ekstraklasy. Oto ona:

31 marca (sobota):

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Cracovia, godz. 15:30, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Górnik Zabrze – Sandecja Nowy Sącz, godz. 15:30, sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Korona Kielce – Lechia Gdańsk, godz. 18:00, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Arka Gdynia – Legia Warszawa, godz. 20:30, sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

2 kwietnia (poniedziałek):

Wisła Płock – Piast Gliwice, godz. 15:30, sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok, godz. 15:30, sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław, godz. 18:00, sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Wisła Kraków – Lech Poznań, godz. 18:00, sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).