pogzag

Portowcy w walce o najwyższe cele

W trzecim sobotnim spotkaniu w ramach 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy karuzela zawita do Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń podejmie Zagłębie Lubin.  Czy Portowcy po raz kolejny nie pozwolą na swojej ziemi wydrzeć rywalowi punktów? Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:30.

Gospodarze po dwutygodniowej przerwie wracają na ligową karuzelę. Po ostatnim remisie z Nafciarzami , zapewne będą chcieli udowodnić nie tylko kibicom, ale przede wszystkim sobie, że stać ich o walkę o najwyższe cele. Kolejny egzamin dojrzałości przypada na dzisiejszą potyczkę z Miedziowymi. Z rywalami z Dolnego Śląska, nie przegrali ostatnich dwóch domowych strać. Co więcej w siedmiu poprzednich meczach o stawkę Portowcy nie zaznali smaku porażki. Dziś uczynią wszystko, aby ten stan rzeczy nie uległ zmianie. Trener Gustafsson nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Michała Kucharczyka, a i występ Luki Zahovicia stoi pod znakiem zapytania. To szansa dla szwedzkiego napastnika Almqvista, a przede wszystkim Kacpra Kostorza na pokazanie się trenerowi i udowodnienie swojej wartości. Jak to wyjdzie, czas pokaże.

Jeśli chodzi o Miedziowych, to obok Cracovii posiadają najbardziej szczelną defensywę w lidze. W sześciu kolejkach stracili ledwie cztery gole, co budzi podziw biorąc pod uwagę jak dziurawa obrona była choćby w ubiegłorocznych rozgrywkach. Teraz rozpoczęli rundę jesienną z dobrego pułapu i są głodni kolejnych punktów. Po niepowodzeniu w ostatnim ligowym starciu z  Radomiakiem postarają się postawić trudne warunki ekipie ze Szczecina. Ostatnie dwa wyjazdy mogą zaliczyć do udanych, bo zakończyły się pełną zdobyczą punktową. Dziś jednak po drugiej stronie boiska nie byle kto, ubiegłoroczny medalista rozgrywek. Zagłębie już nie raz pokazało, że na drużynę Pogoni patent ma, a jak im dzisiaj pójdzie, to zobaczymy już wkrótce.