repra

Polska – Chile, zapowiedź

W piątkowy wieczór nasza reprezentacja zmierzy się z drużyną z Chile. Ekipa z Ameryki Południowej co prawda na mundial się nie dostała, jednakże jest mocniejsza od niejednej ekipy, która leci do Rosji, co poniekąd odzwierciedla ranking FIFA – 9. miejsce

Chile na mundial nie pojechało przez… własnych działaczy. Chilijczycy po kwalifikacjach zorientowali się, że rok wcześniej w meczu z Boliwią (0:0) w drużynie rywali grał nieuprawniony piłkarz, więc złożyli protest. Został on rozpatrzony pozytywnie, na konto drużyny Alexisa Sancheza wpłynęły dwa dodatkowe punkty, jednak… ten sam zawodnik grał też w wygranym meczu z Peru – im więc zostały dopisane trzy punkty, dzięki czemu wyprzedzili Chilijczyków i zapewnili sobie grę w, jak się potem okazało, wygranych barażach.

Dla Chilijczyków będzie to trzeci sparing w Europie w ostatnich dniach. Wcześniej ekipa z Ameryki Południowej uległa Rumunii 2:3 i pokonała 1:0 Serbię. W obu tych meczach brakowało jednak czołowych piłkarzy, takich jak Alexis Sanchez, Vidal, Bravo. Zabraknie ich również w piątkowym meczu.

„Traktuje to jako jeden z etapów przygotowań do mistrzostw. Tak dobieraliśmy drużyny, by sprawdziany były wartościowe. Jutrzejszy mecz pod względem poziomu przeciwników wygląda bardzo dobrze, oni świetnie prezentują się technicznie. Sposób gry, jaki prowadzą, przypomina Kolumbię, ale ma też pewne elementy, które posiada Senegal, więc jest to dla nas ciekawy i atrakcyjny przeciwnik. Dużo pracy włożyliśmy w elementy motoryczne, wierzymy, że na mundialu będziemy optymalnie przygotowani” – powiedział selekcjoner Nawałka.

Selekcjoner Rueda nie szczędził za to pochwał w stronę Lewandowskiego: „Proszę pamiętać, że drużyna zbudowana jest z zawodników młodych, którzy jeszcze nie tak dawno byli tylko rezerwowymi. Mecze, które teraz rozgrywamy w Europie, to jest dla nich test i odpowiedź na to, co może ich czekać przez najbliższe 10-12 lat. Na pewno moi zawodnicy będą bardzo zmotywowani. Móc zagrać przeciwko takiemu piłkarzowi jak Robert Lewandowski, a nie tylko patrzeć, to jest wielka rzecz. Dla wszystkich, którzy zetkną się na boisku z tą wspaniałą osobą to będzie duże doświadczenie”