paprykazooo

Pogoń i Cracovia ukarane przez Komisję Ligi!

W związku ze skandalicznymi scenami, jakich byliśmy świadkami w sobotę(oprawa Cracovii nawiązująca do zamordowania sympatyka Pogoni oraz odpalenie rac i rzucenie ich na murawę przyjezdnych), Komisja Ligi postanowiła ukarać oba kluby.

„W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (prezentowanie treści pochwalających przemoc, zaniedbania organizacyjne dopuszczające do wniesienia środków pirotechnicznych, rzucanie odpalonych środków pirotechnicznych w kierunku sektora gości) podczas meczu Cracovia – Pogoń Szczecin na Cracovię nałożono karę zamknięcia całego stadionu dla publiczności w jednym meczu w rozgrywkach Ekstraklasy. Ponadto nałożono karę zamknięcia sektora D (sektor ultras) dla publiczności w 1 meczu w zawieszeniu na 12 miesięcy oraz karę zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w kolejnym meczu z Pogonią w rozgrywkach Ekstraklasy. Na Cracovię nałożono także karę finansową w wysokości 30 000 złotych oraz odwieszono karę finansową z 25 listopada 2014 roku w wysokości 10 000 złotych.”

 

„W związku z zachowaniem kibiców gości (wniesienie i użycie środków pirotechnicznych, rzucanie ich w kierunku murawy i innych sektorów oraz doprowadzenie do przerwania meczu na 8 minut) podczas tego samego meczu na Pogoń nałożono karę zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w pięciu meczach w rozgrywkach T- Mobile Ekstraklasy, w tym w następnym meczu Cracovia – Pogoń (gdzie Cracovia będzie gospodarzem meczu). Odwieszono także karę trzech meczów zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości z 3 grudnia 2014 roku. Łącznie kara zakazu wyjazdów wynosi 8 meczów w rozgrywkach Ekstraklasy.”

 

Źródło: Ekstraklasa SA