Podopieczni Dorny pokonali Ukrainę 2:0

Polacy w Bydgoszczy pokonali Ukrainę 2:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Stępiński i Mazek.

Polacy już od pierwszych minut przejęli kontrolę nad spotkaniem. Gra toczyła się głównie na połowie Ukraińców. Biało-czerwoni szybko udokumentowali swoją przewagę. W 15 minucie po podaniu Piątka sam na sam wyszedł Stępiński i pokonał bramkarza Ukraińców. Chwilę po tym groźny strzał oddał także Kubicki ale tym razem goalkeeper gości był górą. Ukraińcy próbowali się odgryźć, najpierw groźny choć niecelny strzał oddał Haratin. A następnie w polu karnym po zagraniu ręką Rudola został podyktowany rzut karny. Błąd obrońcy Pogonii jednak naprawił Wrąbel fantastycznie broniąc „jedenastkę”. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę świetnie zaczęli Polacy. Lipski uderzył z około 10 metrów ale po raz kolejny fantastyczną paradą popisał się Machańkow. Minuty mijały a  Ukraińcy wyprowadzali coraz groźniejsze ataki. Dwa razy w ciągu 5 minut Polaków ratował Wrąbel. Raz świetnie wyłapał piłkę po zamieszaniu w „szesnastce”, a następnie instynktownie odbił strzał, który z linii bramkowej wybił Bednarek.  Czas płynął a na coraz wyższą notę pracował bramkarz naszej kadry, który po raz kolejny świetnie obronił strzał głową jednego z Ukraińców.  Polacy mieli również swoje sytuację a dokładnie Jach, który stanął przed fantastyczną szansą ale nie zdołał czysto trafić w piłkę. W 74 minucie drugą żółtą kartkę dostał Hraczow i stało się jasne że biało-czerwoni tego meczu nie powinni przegrać.  Przed końcem spotkania rzutu karnego nie wykorzystał  Stępiński ,ale zrehabilitował się chwilę potem gdy fantastycznym zagraniem obsłużył Mazka. Ten strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania na 2:0.

Polska U-21 2-0 Ukraina U-21
Mariusz Stępiński 14, Kamil Mazek 85

Polska: 12. Jakub Wrąbel – 2. Sebastian Rudol (89, 23. Przemysław Szymiński), 5. Jan Bednarek, 17. Jarosław Jach, 18. Łukasz Moneta – 11. Przemysław Frankowski (66, 20. Dariusz Formella), 15. Jarosław Kubicki (88, 6. Alan Uryga), 10. Patryk Lipski (72, 14. Dawid Kownacki), 7. Krzysztof Piątek (66, 8. Radosław Murawski), 21. Adam Buksa (72, 13. Kamil Mazek) – 9. Mariusz Stępiński.

Ukraina: 1. Wołodymyr Machańkow – 18. Ołeksandr Tymczyk, 13. Iwan Zotko, 15. Serhij Czobotenko (54, 4. Iwan Łobaj), 2. Wołodymyr Hraczow – 7. Denys Arendaruk (46, 3. Wasyl Kraweć), 9. Ihor Charatin, 8. Andrij Korobenko, 10. Władysław Koczerhin (46, 21. Jehor Nazarina), 19. Maksym Hrysio (69, 11. Mykyta Krawczenko) – 17. Illa Korniew (46, 20. Ołeksij Szczebetun).

żółte kartki: Lipski, Formella – Hraczow.
czerwona kartka: Wołodymyr Hraczow (74. minuta, Ukraina, za drugą żółtą).

sędziował: Adam Lyczmański (Polska).