GORZAG

Po pierwszą wygraną w sezonie

W inaugurującym spotkaniu drugiej kolejki Lotto Ekstraklasy zagrają ze sobą dwie drużyny, które zremisowały swoje pierwsze spotkanie. Do Zabrza na mecz z Górnikiem przyjeżdża Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Marcin Brosz do końca zwlekał z podpisaniem kontraktu na kolejny sezon z Górnikiem Zabrze. Ostatecznie ku radości kibiców, uwielbiany w mieście trener postanowił kontynuować pracę w klubie. Brosz i Artur Płatek od razu wzięli się do transferów. Wzmocniono zwłaszcza środek pomocy Filipem Bainoviciem i Alasanem Mallehem. Było to ważne zadanie, ponieważ Górnik latem stracił dwóch bardzo wartościowych zawodników. Szymon Żurkowski odszedł do Fiorentiny, natomiast Walerian Gwillia wzmocnił Legie Warszawa. Z trójki pomocników, która decydowała o sile Górnika wiosną został tylko wyszydzany w Zabrzu Matuszek. Ku zaskoczeniu wszystkich był on kluczową postacią w spotkaniu inaugurującym ligę z Wisłą Płock. Obok niego dobrze spisał się także król strzelców ubiegłego sezonu Ekstraklasy Igor Angulo. Hiszpan na początku spotkania co prawda zmarnował rzut karny, ale w drugiej połowie zrehabilitował się zdobyciem gola. Dziś Górnik zaczyna sezon na własnym boisku i zapisać sobie na koncie pierwsze trzy oczka.

Zagłębie Lubin było jedną z największych niespodzianek rundy wiosennej. Podopieczni Bena Van Deala grali świetnie w piłkę i rzutem na taśmę zakwalifikowali się do grupy mistrzowskiej. Tam nie byli chłopcami do bicia. Cel na ten sezon dla Miedziowych to po raz kolejny, awans do TOP 8. Sezon Zagłębie rozpoczęło od remisu na własnym boisku z Cracovią. Kluczowym zawodnikiem w tym spotkaniu był Damjan Bohar. Słoweński piłkarz coraz mocniej zaznacza swoje umiejętności w naszej lidze. Już w ubiegłym sezonie potrafił zaskoczyć uderzeniem i sprytną kiwką. Niejednokrotnie potrafiąc przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Zagłębia. Dziś czekają go pojedynki z rodakiem – Erikiem Janżą. Kto wyjdzie zwycięsko? Przekonamy się chwilę przed 20:00.