20161202_radoslaw_makuch_legia_wislaplock-1099

Pasquato zostanie piłkarzem Legii!

Legia Warszawa szuka następcy Vadisa Odjidji-Ofoe, jednym z kandydatów jest Cristian Pasquato, który prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie graczem mistrza Polski.

Jak donosi najlepiej poinformowany w temacie transferów włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, na początku tego tygodnia piłkarzem Legii powinien zostać Cristian Pasquato. To 27-letni ofensywny pomocnik, który w seniorskiej piłce debiutował w barwach Juventusu, ale rozegrał dla niego tylko jeden oficjalny mecz. Później był wypożyczany do Empoli, Modeny, Triestiny, Lecce i Torino. W 2012 roku Udinese wykupiło go za 1,5 mln euro i… też wypożyczało (do Bolonii i Padovy).

W 2014 roku „Stara Dama” odkupiła Pasquato za tę samą kwotę i zaliczył on jeszcze cztery tymczasowe pobyty. Ostatni sezon po raz pierwszy miał miejsce poza Włochami. Dla Kryjli Sowietow Samara wystąpił 26 razy w rosyjskiej ekstraklasie i spisał się co najmniej dobrze (pięć goli, osiem asyst).

Pasquato zdecydowaną większość kariery spędził w Serie B, ale przeważnie się sprawdzał. Ogółem uzbierał tam 203 mecze, 33 gole i 34 asysty. W Serie A miał tylko po jednej rundzie w Lecce (11 meczów, jedna asysta) i Bolonii (15 meczów, dwa gole, jedna asysta).

Pozytywem w jego przypadku jest to, że poradził sobie w Rosji, która jest często trudniejszym miejscem do aklimatyzacji niż Polska. Do Legii ma trafić na zasadzie transferu definitywnego.