IMG_8070

Okrojenie kolejki nie zabrało jej blasku. Podsumowanie występów

Odwoływanie meczy poszło w najlepsze, ale tym razem w tym smutniejszym wymiarze. W miniony weekend odwołano 3 spotkania przez ogniska koronawirusa. Nie przeszkodziło to jednak w znakomitych występach. 

jedenastki

Najlepiej zagrał Lech Poznań i to nie dziwi, bo w końcu obecnie jest to najlepsza Polska drużyna. Pokonali oni Piasta 4:1, a znakomity występ zaliczył prawie każdy. Stąd też w jedenastce kolejki możemy zobaczyć Ramireza, Modera, Kravetsa, Czerwińskiego i Bednarka. Jako napastnik najbardziej błysnął Exposito, który strzelił dwie bramki. Kolejne trafienie zaliczył również Tijanić, a z drugiej strony biegał jego kolega. Swój udział w wyniku rakowa znów miał Petrasek i znów to on zaczął strzelanie w meczu już w pierwszym kwadransie. Ostatni wyróżnieni to doświadczeni zawodnicy Śląska, czyli Waldemar Sobota i Wojciech Golla. 

antyjedenastki

Z gorszej strony pokazali się kopacze Wisły Płock. Tuszyński cały czas jest sobą, Lagator chce jak najszybciej uzyskać miano “szrotu”, Michalski wciąż szuka pozycji, a Rasak gra jak Rasak. Nie zaskakuje też postawa Vidy. Miał być gwiazdą, a im dalej w sezon, tym wydaje się być słabszy. W weekend nie popisał się Thiago z Cracovii. Niespodziewanie Podbeskidzie wygrało ze Stalą, więc nie powinna dziwić obecność Tomasiewicza i Błyszki. Defensywę uzupełnia Malarczyk, który zawiódł w przegranym wysoko meczu z Lechem, tak jak i Chudy, który zawinił pry bramkach dla Zagłębia. 

 wyrożnienia

Piłkarz kolejki: 

Erik Exposito – dwie bramki i dobra podstawa przez cały czas. Był widoczny nie tylko w statystykach, ale i na murawie. 

Młodzieżowiec kolejki: 

Jakub Moder – widoczna poprawa gry w defensywie. Jego odbiory napędzały akcje Lecha. Występ zakończył z jedną bramką na końcie. 

Mecz kolejki: 

Śląsk Wrocław – Cracovia (3:1) – popis gospodarzy i pomimo dwóch sprokurowanych rzutów karnych, dominacja widoczna przez większość spotkania. 

Gol kolejki: 

Dani Ramirez – piękne uderzenie podcinką na 2:0, po składnie przeprowadzonym kontrataku.