SOSKOR

Najgorsza drużyna w lidze kontra najgorsza drużyna na wiosnę

Zagłębie Sosnowiec i Korona Kielce nie walczą już o nic. Mimo to dzisiejszy mecz może być bardzo ciekawy. Zmierzą się ze soba najgorsza drużyna w lidze vs najgorsza drużyna w 2019 roku. My już sobie ostrzymy zęby!

Zagłębie Sosnowiec mimo o wiele lepszej wiosny niż jesieni już pożegnało się z Lotto Ekstraklasą. Na konferencji przed spotkaniem dowiedzieliśmy się, że trener Valdas Ivanauskas odejdzie po sezonie. Poza nim na pewno z Zagłębiem pożegna się Udovicic, który prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagra w Lechii Gdansk. Poza nim do Lubina wróci Olaf Nowak, który dostanie tam prawdziwą szansę. Nie wyjaśniona jest jeszcze także przyszłość pozostałych zawodników. Nawet Szymon Pawłowski, który niedawno podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem może zostać w Lotto Ekstraklasie. Zagłębie dziś zagra przedostanie mecz w lidze, mimo wszystko osobiście będę tęsknił za klubem ze Śląska. Ich mecze nigdy nie były nudne i zawsze padało w nich mnóstwo goli. Utrzymać się nie udało, ale czy ktoś przed sezonem to w Sosnowcu zakładał?

 

Dla Korony Kielce sezon zakończył się w 30 kolejce. Kielczanie mieli za dużo punktów by spaść z ligi, ale za mało by awansować do czołowej ósemki. W pierwszym spotkaniu po podziale Koronie udało się wygrać ze Śląskiem i przypieczętować matematyczne utrzymanie. Od tamtego spotkania Koronie nie udało się wygrać, mimo dobrej gry i mnóstwa sytuacji wciąż brakuje skuteczności. Kibice Korony z pewnością mogą być zmartwieni, ponieważ Kielczanie są najgorszą drużyną w 2019 roku. W dodatku można usłyszeć o odejściu wielu zawodników, którzy dziś stanowią o sile drużyny. Klub z województwa świętokrzyskiego na pewno opuszczą: Soriano, Hamrol, Kallaste, Tamm, Miśkiewicz. Wciąż niewyjaśniona jest przyszłość Rymaniaka, Cebuli, Kovacevicia, Marqueza i Arveladze. Bardzo prawdopodobne, że w składzie żółto-czerwonych dzis zobaczymy kilku juniorów, którzy w sobotę zapewnili sobie Mistrzostwo Polski centralnej ligi juniorów i za rok zagrają w młodzieżowej Lidze Mistrzów.