adleh

Na początek niedzieli z Ekstraklasą starcie Radomiaka z Lechią

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom podejmie Lechię Gdańsk. Będzie to pojedynek 11 z 14 zespołem ligowej tabeli.

Gospodarze tego spotkania w poprzedniej kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zespół prowadzony przez trenera Lewandowskiego zdobył gola w ostatniej akcji spotkania i wygrał z Jagiellonią 2:1. Na pewno zwycięstwo ułatwiły dwie czerwone karki dla zespołu z Białegostoku, ale mimo wszystko zwycięstwo po golu w końcówce meczu powinno podnieść morale w zespole z Radomia. Radomiak gra bardzo w kratkę w tym sezonie, ma różne fazy w danym spotkaniu. Jak podopieczni trenera Lewandowskiego zaprezentują się w meczu z Lechią? Dowiemy się już niebawem. W meczu z Lechią trener Lewandowski nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Jakubika i Matosa, pod znakiem zapytania stoi występ Nascimento.

Lechia jak dotąd rozegrała trzy spotkania, w których zgromadziła trzy punkty, jest to start dość przeciętny. W meczu z Widzewem ekipa z Gdańska zaprezentowała się jako zespół dojrzały, który potrafi wypunktować rywala i który reprezentował nasz kraj w europejskich pucharach, natomiast w dwóch pozostałych meczach podopieczni trenera Kaczmarka zagrali wiele gorzej i przegrali te spotkania. W meczu z Radomiakiem trener Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Kuciaka, pod znakiem zapytania stoi występ Castergena.

Początek meczu o godzinie 15. Sędzia spotkania będzie Tomasz Musiał.