rafal-wolski

Na koniec soboty z Ekstraklasą starcie w Płocku

W ostatnim sobotnim meczu 15.kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock zagra przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Będzie to pojedynek czwartego z trzynastym zespołem ligowej tabeli.

Gospodarze dzisiejszego spotkania zaliczają trochę gorsze występy niż na początku sezonu, mimo to Płoczczanie w dalszym ciągu zajmują bardzo wysokie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Stano zdecydowanie lepiej radzą sobie w spotkaniach domowych niż wyjazdowych. W meczach przed własną publicznością zdobyli aż 16 punków w 6 meczach. Od początku sezonu w świetnej formie znajdują się Davo i Wolski, to oni w głównej mierze napędzają siłę ofensywną Wisły Płock, do tego podopieczni trenera Stano są całkiem solidni w defensywie i stąd tak wysokie miejsce w tabeli. W meczu ze Śląskiem Wrocław trener Stano nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Kocyły.

Śląsk Wrocław gra poniżej oczekiwań swoich kibiców i wydaje się, że posada trenera Djurdjevicia jest bardzo niepewna. Nastroje we Wrocławiu zrobiły się trochę lepsze po wyeliminowaniu przez Śląsk Lecha Poznań w Pucharze Polskim i niezłym meczu z Jagiellonią Białystok. Śląsk musi poprawić przede wszystkim grę na wyjazdach, ponieważ w tej statystyce jest na przedostatnim miejscu z dorobkiem pięciu punktów po 6 spotkaniach. W meczu z Wisłą Płock trener Djurdjević nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Szromnika.

Początek meczu o 20:00. Sędzią spotkania będzie Tomasz Musiał.