b5d47819f27fa

Na kogo przerwa reprezentacyjna podziałała lepiej. Arka gości dziś u siebie Wisłę Kraków

W drugim piątkowym meczu Lotto Ekstraklasy Arka podejmie w Gdyni Wisłę Kraków.

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wracają do gry rozgrywki ligowe. Pozytywna niespodzianka końcówki zeszłego i początku obecnego sezonu – Arka Gdynia zagra na swoim terenie z Wisłą Kraków.

Gdynianie przystąpią do tego spotkania po dwóch bardzo dotkliwych porażkach 0-3 z Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. Po dobrym wejściu w sezon ukoronowanym zdobyciem Superpuchar Polski podopieczni Leszka Ojrzyńskiego regularnie zjeżdżają w dół tabeli. Dzisiejsza strata punktów z Wisłą może zaowocować spadkiem w tabeli z i tak niezbyt imponującego 12. miejsca. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sama gra gdynian nie napawa optymizmem. Być może dwutygodniowy rozbrat z rozgrywkami ligowymi podziała na nich motywująco i pozwoli dokonać odpowiednich korekt Leszkowi Ojrzyńskiemu.

Z drugiej strony  mamy krakowską Wisłę, która po świetnym początku rozgrywek też trochę wyhamowała. Ostatnie dwa mecze dały tylko 1 punkt. Wiśle brakuje regularności, szczególnie w grze obronnej. Jednak to formacje ofensywne zostały wzmocnione przed końcem okna transferowego. W klubie powitano Jesusa Imaza i Marko Kolara. Ten pierwszy znalazł się w kadrze meczowej na dzisiejsze spotkanie. Nie ma co ukrywać, że wyniki Białej Gwiazdy w dużej mierze zależą od postawy Carlitosa, hiszpańskiego napastnika, który zalicza świetny początek w polskiej lidze notując 5 bramek i 1 asystę w 7 spotkaniach. Takich, a nawet zbliżonych liczb nie daje podopiecznym Kiko Ramireza żaden inny zawodnik.

Sytuacja kadrowa w obu klubach przedstawia się zgoła odmiennie. Gospodarze mogą skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy. Wisła Kraków natomiast nie skorzysta z usług Frana Veleza, Zdenka Ondraska, Pawła Brożka, Vullneta Bashy i najprawdopodobniej Kamila Wojtkowskiego.

Komu przerwa reprezentacyjna wyjdzie na dobre. Czy Arka przerwie fatalną passę ? Czy może Wisła wróci na podium tabeli ? Odpowiedzi na te pytania otrzymamy dziś późnym wieczorem.

Typ: Arka 2-3 Wisła