SLAARK

Mecz drużyn, które już mają pewne utrzymanie

Mecz Śląska z Arką jest pojedynkiem drużyn, które w poprzedniej kolejce zapewniły sobie utrzymanie. Obie ekipy w przypadku zwycięstwa mogą skończyć na 11 miejscu w tabeli.

Gospodarze przystępują do tego spotkania po zwycięstwie 2:0 na wyjeździe z Miedzią Legnica. Bramki dla Śląska strzelali Augusto i Mateusz Radecki. Gospodarzom na pewno będzie zależeć na dobrej postawie w ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie, bo ostatnio fani Śląska mogli mieć dużo zastrzeżeń do gry swoich ulubieńców . Mecz z Arką przed długi czas zapowiadał się jako mecz o utrzymanie, natomiast w ostatnich kolejkach Śląsk spisuje się dobrze i zdołał zapewnić sobie utrzymanie wcześniej. Trener Śląska w ostatnim meczu sezonu nie będzie mógł skorzystać z Igora Tarasovsa, który jest kontuzjowany i Wojciecha Golli pauzującego za kartki.

Goście przyjeżdżają do Wrocławia po zwycięstwie przed własną publicznością 3:1 z Wisłą Kraków. Arka zagrała bardzo dobre spotkanie i przypieczętowała swoje utrzymanie. Była to czwarta z rzędu wygrana Arki. Bramki dla Arki w meczu z Wisłą strzelali: Marko Vejinovic – dwie i Adam Deja. Trener Zieliński w meczu ze Śląskiem nie będzie mógł skorzystać z Aleksandara Kolewa, Rafała Siemaszki, którzy są kontuzjowani i Damiana Zbozienia, który pauzuje za kartki.

Sędzią spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.