Legia Mistrzem Polski!

Legia Warszawa wywalczyła 14. w historii mistrzostwo Polski. Tytuł przypieczętowała jednak pewnym zwycięstwem. Na Łazienkowskiej pokonała Cracovię 2:0, a bramki zdobywali Tomas Pekhart i Walerian Gwilia.

Cracovia od początku spotkania próbowała wciągnąć Legię w swoją grę, Wojskowi jednak niemal od początku do końca przeważali w spotkaniu, nie dając sobie wytrącić kontroli nad meczem. W 23. minucie groźną akcję przeprowadził Wszołek, który dośrodkował piłkę w pole karne. Tam Pekhart świetnie uprzedził Hrosso i dał prowadzenie Legii. Z gospodarzy zeszło ciśnienie, gol Pekharta dodał pewności siebie podopiecznym Vukovicia. Przed przerwą wynik mógł być jeszcze wyższy. Słupek uratował Cracovią po uderzeniu Rochy z wolnego, Hrosso obronił także świetne okazje Antolicia i Pekharta.

Po przerwie Legia dalej przeważała, jednak skupiała się na utrzymaniu rezultatu, Cracovia rzadko kontrowała, pierwszą ciekawą akcję w tej części gry przeprowadził dla Legii Wszołek, jednak strzał pomocnika Legii zablokował słowacki bramkarz Cracovii.  Chwilę później Cracovia mogła wyrównać po sprytnym strzale strzałem Lopesa. Świetnie zainterweniował w tej sytuacji Cierzniak.

Chwilę po przerwie spowodowanej racowiskiem swoją okazję mieli niespodziewanie goście. Rapa omal nie wyrównał po strzale głową, ale kwadrans przed końcem spotkania to Legia prowadziła już 2:0. Piłkę w środku boiska przejął Slisz, podał do Gwilii, który dokładnie przymierzył i pokonał bramkarza Cracovii. Gruzin mógł strzelić jeszcze jednego gola, jednak minimalnie chybił. Wynik do końca spotkania się nie zmienił, a to oznaczało, że Legia zapewniła sobie 14. tytuł mistrzowski.